На кінець 2012 року на державній службі було зайнято 6455 волинян, які мали статус державних службовців. За рік кількість працівників цієї категорії в області збільшилась на 2% (в Україні – на 2,5%).

Про це IA ZIK повідомили у головному управлінні статистики у Волинській області.

За розрахунками, на кожну тисячу зайнятих в економіці і соціальній сфері області (без урахування працівників малих підприємств з кількістю найманих працівників менше 10 осіб та зайнятих у фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності) припадає по 32 держслужбовці проти 33 і 22 відповідно у Рівненській і Львівській областях та 26 – в Україні.

Більше третини державних службовців працюють в обласному центрі, що зумовлено концентрацією у Луцьку органів управління обласного рівня.

Серед державних службовців переважають жінки (73,9%), серед керівників їх 64,9%, серед спеціалістів – 77,9%.

У загальній кількості державних службовців майже три чверті складають особи віком до 45 років, з них 63,7 % – віком 35 років і молодші. Незважаючи на достатньо молодий вік працюючих у державному управлінні, тут задіяні досвідчені та висококваліфіковані кадри. Із загальної кількості державних службовців 90,3% мають повну вищу освіту, решта – базову вищу, або ще навчаються, майже половина працює в органах управління по 10 років і більше.