http://ukr.segodnya.ua/img/article/5495/93_main.jpg

Під роздачу потрапили і бійці 51-ї механізованої бригади, яка дислокується у Володимирі-Волинському – вони теж брали участь в боях під Іловайськ, пише КП.
Ми зв’язалися з одним з бійців з Івано-Франківська, який служить в цьому батальйоні і зараз чекає своєї долі в Запоріжжі. Вдома його чекає однорічна донька Аня, яка вже шість місяців не бачила тата.
– Я розумію, на нас усіх собак повісити хочуть, – емоційно каже Богдан Китик. – А те, що у нас під обстрілами “Градів” згоріла вся техніка і залишилися тільки автомати з патронами на півгодини стрільби – це нікого не хвилює! Ми навіть поранених на полі зібрати не могли.
Богдан вважає, що всьому причиною травневі події під Краматорському.
– Нас тоді оточили, ми ледве відбилися, – продовжує Богдан. – Після всього до нас приїхав командувач сухопутних військ генерал Пушняков, виникла невелика бійка: все ж на нервах. Ось це він нам і мстить.
В цьому ж впевнена і мама бійця 51-ї бригади 24-річного Дениса Юлія Бегнева:

– С нього тоді погони зірвали і мобілку йому розбили. Ось він і крикнув: “Я знищу 51-у бригаду!”. А президент йому довіряє, а нас – дружин і матерів ніхто не чує або не хоче чути, куди ми тільки не зверталися. Наші сини і чоловіки не винні, у них не було іншого виходу! Хіба після трьох тижнів навчання людина готова йти в саме пекло? Та вони-то з автомата тільки один раз стріляли. Адже нам обіцяли, що вони будуть охороняти Дніпропетровську, Запорізьку область, а вивезли на блокпости під Донецьк.
– За вашими підрахунками, скільки осіб загинуло під Іловайськ? Цифри дуже різні.
– Однозначно, більше тисячі! А в “Південному котлі”, де був мій син, більше двох тисяч. Та чого вже, тільки з-під Зеленопілля вивезли три КамАЗа трупів.
Зараз бійці 5-го батальйону і 51-ї бригади у військовій частині в Запоріжжі. Звинувачень їм поки ніяких не пред’явили. До них приїжджають їхні рідні. Моляться і сподіваються, що справедливість восторжествує.
– Я вже не можу нічого думати, всі сльози виплакала. Ось чекаю, чим це все закінчиться, – зізналася мама Дениса Юлія.

 

Нагадаємо, що напередодні тимчасова слідча комісія Верховної Ради щодо розслідування подій в Іловайську вирішила засідати без журналістів.

 

Довідка:

Наприкінці серпня сили АТО потрапили в оточення під Іловайськом Донецької області. Добровольчі батальйони неодноразово просили в командування підкріплення. Втім, за словами бійців, потрібна підмога так і не надійшла. Російські війська обстріляли коридор, яким за домовленістю мали виходити українські бійці. Українські військовослужбовці зазнали значних втрат. Офіційних даних про загиблих, поранених і взятих у полон українських військових досі немає.