solovey Законодавчим  актом продовжено до 1 січня 2022 року термін обмеження (на цей час – 1 січня 2016 року) права подання довідки про заробітну плату за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року.

Законом також продовжено до 1 січня 2022 року термін обмеження (1 січня 2015 року) права звернення за призначенням пенсії жінок, яким виповнилося 55 років, щодо дострокового виходу на пенсію за віком, за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи. У цьому випадку розмір їх пенсії, обчислений відповідно до статті 27 та з урахуванням статті 28 цього Закону, зменшується на 0,5 відсотка за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію.

За це рішення проголосували 256 народних депутатів із 305 зареєстрованих у сесійній залі. Що стосується народних обранців з Прикарпаття, то за цей законопроект проголосувало п’ять із семи депутатів. А саме, Юрій Дерев’янко, Анатолій Дирів, Юрій Соловей, Ігор Насалик та Михайло Довбенко. А от Олександр Шевченко та Юрій Тимошенко були відсутні на пленарному засіданні 14 січня.

Депутат Юрій Соловей переконаний, що ВРУ давно мала дозволити жінкам виходити на пенсію раніше ніж в 60 років.

«Нам має бути соромно, що наші дружини та матері мусять працювати до 60-ти років. І зміни до цього закону мали бути прийняті вже давним-давно. Українські жінки повинні виховувати дітей та берегти сімейне вогнище, а не працювати», – вважає Юрій Соловей.