У НОПі приблизно 2000 добровольців, є там і жінки.

Командир з’єднання — кадровий військовий, полковник Сергій Хамчук. Навчаються добровольці на спеціальному полігоні на об’їзній дорозі Івано-Франківська. З його облаштуванням допомогли небайдужі спонсори та Українське товариство мисливців і рибалок, пише Репортер.

Щосуботи на полігоні відбувається військовий вишкіл із тактики, рукопашного бою та надання першої медичної допомоги. Десята ранку — збір двох загонів (Франківськ і Коломия), шикування, вітальне слово командира, підняття прапору, державний гімн. Далі ділимось на чотири групи по 6-7 людей — і вперед. Тактичну підготовку добровольців проводить заступник командира з’єднання майор Богдан Шендерецький. Навчає, як розбирати та збирати автомат, заряджати магазин. Потім вчимося поводитися з гранатами, ставити й розміновувати «розтяжки» — на Донбасі такого зараз багато. Заступник командира франківського загону НОП Станіслав Шмат учив рукопашному бою.

Добровольцям показували, як відбивати ножову атаку, як роззброювати ворога, як в’язати руки полоненим. Майже кожен учасник на собі відчув легкий біль, аби краще розуміти, що жаліти ворога в бою — собі дорожче. Правила першої медичної допомоги викладав керівник медгрупи НОП майор Любомир Малофій. Ці знання згодяться і в мирному житті.

Як накласти марлеву пов’язку на різні частини тіла, накласти джгут — собі або іншому пораненому, як правильно використовувати індивідуальну аптечку тощо. Також учасники вишколу разом із заступником командира з’єднання Василем Іваночко, у бронежилетах, касках та з автоматами, метали навчальні гранати. На перший раз ця справа виявилася дуже непростою. Та, певно, найважче — смуга перешкод.

 

Тут було все: біг на відкритій місцевості, по колоді, подолання стіни-перешкоди і труби, стрибки з предмету, що порушує рівновагу людини (стара добра шина), повзання під колючим дротом (його замінили гілки дерев) й лазіння по драбині без рук. Родзинкою забігу став майстер клас від Богдана Шендерецького — із тихої ходьби по лісу, битому склу та гравію. На останок усіх пригостили армійською кашею, яку на вогні приготував заступник командира НОП полковник Олександр Нікітюк. Крім того, добровольці отримали «Пам’ятку солдата».

 

Кожного охочого прикарпатця НОП запрошує щосуботи пройти навчання азам військового мистецтва. А для цього треба лише попередньо записатись у штабі з’єднання — у франківській «Просвіти» на вулиці Грушевського.