solovey

Експерти вважають, що цей законопроект приведе нас до інтеграції в  Євроатлантичний простір. Але це можливо лише через 5-6 років, за умов, що сам альянс не буде проти вступу нашої держави в НАТО.

Народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Юрій Соловей впевнений, що скасування позаблокового статусу України відкриє двері нашій державі для членства є Європейському Союзі.

«Прийняття цього законопроекту можна сміливо назвати історичним кроком. Це один з небагатьох законопроектів, який визначає зовнішньополітичний курс України. Це те, чого ми не мали 23 роки нашої Незалежності. І сьогодні, коли український парламент проголосував про відміну від позаблокового статусу, це однозначний сигнал всьому світовому співтовариству в якому напрямку буде рухатись наша держава в найближчому майбутньому. Тепер цілком очевидно, що цей напрям – це Північний альянс. Ми чітко продемонстрували, що відходимо від декларації і вже не будемо торгуватись, як це робили наші попередники, і в результаті отримали війну з нашим північним сусідом. Причиною цієї війни була норма про позаблоковий статус, якою спекулювала Росія. Сьогодні вже ніхто і нічим не буде спекулювати, вектор України чітко зрозумілий. І ми будемо рухатись вперед, не зважаючи на перепони нашого сусіда. Ми опираємось на власні сили і будемо опиратись на сили наших майбутніх партнерів. А що стосується того на скільки швидко ми зможемо інтегруватись залежить лише від нас», – переконаний Юрій Соловей.