гаврилишин петро, історик, прикарпатський університет, італія, трудова міграція, діскурсус

Висвітлено формування італійського імміграційного законодавства, розглянуто специфіку трудової зайнятості, кількісні та якісні характеристики української спільноти, влив на неї італійської імміграційної політики. На багатому джерельному матеріалі розглядається повсякденне життя заробітчан та їх побут, особливості взаємодії з церковними інституціями, становлення українських громадських організацій. Для науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться проблемами вітчизняної та всесвітньої історії новітньої доби.

Хронологічні рамки дослідження молодого, перспективного науковця Петра Гаврилишина охоплюють період від 1991 до 2011 р. Нижньою межею є початок виїзду українців на працю до Італії після розпаду СРСР та забезпечення права вільного пересування громадян. Верхню межу становить прихід до влади технічного уряду М. Монті в 2011 р. унаслідок відставки С. Берлусконі, що призвело до зміни імміграційної політики Італії. Українська трудова міграція на Апенніни триває й досі.

Географічні рамки роботи охоплюють територію Республіки Італія, що складається з 20 адміністративно-політичних регіонів, згідно з Конституцією, прийнятою 22 грудня 1947 р.

Гаврилишин Петро – кандидат історичних наук, провідний фахівець Центру дослідження Центрально-Східної 

Європи Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (м. Івано-Франківськ).

Народився 1987 р. у смт. Коропець Монастириського р-ну Тернопільської обл. У 2004-2009 р. навчався в Інституті історії та політології цього ж вузу.

У 2008 р. здобув ІІІ місце на Всеукраїнській студентській олімпіаді з історії в Харкові.

У 2009 р. зайняв І місце на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт у Херсоні.

2013-2014  рр. – стипендіат Програми Уряду Польщі для молодих науковців, стажування у Варшавському університеті.

Сфера наукових зацікавлень – діаспора та сучасна українська імміграція в країнах ЄС та Америки, міжнародні відносини України після 1991 р., українські землі в складі Австро-Угорської імперії та ІІ Речі Посполитої.

e-mail: gavryshp@ukr.net