Облрада засудила передчасні висловлювання військового прокурора по батальйону Прикарпаття

У зверненні йдеться — нині  у парламенті працює тимчасова слідча комісія, яка проводить розслідування трагедії, а її результатів ще немає. У цей час військовий прокурор чомусь зробив особисту заяву, котру вже заперечили кілька генералів.

Тож в облраді вимагають справедливого розслідування, а керівництву військової прокуратури радять почекати її результатів.

Під час обговорення цієї заяви виступив місцевий волонтер Василь Стефанишин, котрий особисто зустрічав 5-ий батальйон в Кіровограді. Він розповів, що на шляху з Донбасу батальйон спершу свідомо везли в кар’єр. Коли ж колона поїхала іншою дорогою і солдатів не вдавалося переконати скласти зброю, проти них виставили спецназ у бойове положення. Пізніше напругу таки вдалося зняти і з бійцями досягнули компромісу.

«Коли військовий прокурор Матіос вів перемовини з 5-им батальйоном, він вже тоді міг їх просити підсилити наші війська під Іловайськом. Натомість він виконував лише одне завдання — розброєння бійців “Прикарпаття”», — стверджує Стефанишин.

Тож за це звернення проголосували 63 депутати Івано-Франківської обласної ради.