news-image: Не всі прикарпатські судді поспішають "люструватись"
 У зв’язку з цим на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції в розділі “Очищення влади в Україні” оприлюднений список діючих чиновників, що проходять перевірку, який щодня поповнюється новими особами. Серед них є чимало прикарпатських вершителів правосуддя, інформує кореспондент «Бліц-Інфо».

Зокрема, в Івано-Франківському міському суді та в господарському судах люстраційну перевірку розпочали з 15 грудня, а в Апеляційному суді Івано-Франківської області – з 16.

Накази про проведення перевірок достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами 3 і 4 статті 1 Закону України “Про очищення влади” підписані головами судів. Відповідні накази оприлюднені на офіційних веб-сайтах цих судів.

Згідно наказу особам, які підлягають перевірці в десятиденний строк з дня початку її проведення необхідно подати власноручно написану заяву за визначеною формою про проведення перевірки Окрім заяви також додається декларація про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, складену за формою згідно з Законом України «Про засади запобігання та протидії корупції» за 2013 рік. А також копію паспорта громадянина України.

Всі ці документи повинні бути оприлюднені на сайті Мін’юсту. Відповідно термін подачі документів закінчується 25-26 грудня.

Наразі в Івано-Франківському міському суді працює 18 суддів, в господарському – 24 судді. Апеляційний суд Івано-Франківської області налічує 38 суддів.

Однак, станом на 24 грудня, з 24 суддів господарського суду Івано-Франківської області на сайті оприлюднені документи лише 18. Не вдалось знайти даних голови колегії з розгляду справ, пов’язаних з державним регулюванням економічних відносин і спорів про право Малєєвої Олени Вікторівни та судді цієї ж колегії Неверовської Лариси Миронівни. Також немає відомостей про суддів колегії з розгляду справ у спорах, що пов’язані з розрахунками за товари та послуги Кобецьку Світлану Миколаївну та Круглову Олену Микитівну. Така ж ситуація з суддями Валєєвою Талією Емірівною та з Кобрин Оксаною Миколаївною, які входять до колегії з розгляду справ про банкрутство та спорів, пов’язаних з інтелектуальною власністю.

Щодо Апеляційного суду Івано-Франківської області, на сайті Мінюсту поки немає відповідних даних суддів судової палати з розгляду цивільних справ Девляшевського Віталія Анатолійовича та Пнівчук Оксани Василівни. А також судді судової палати з розгляду кримінальних справ Стефурака Євгенія Миколайовича.

З 18 суддів міського Івано-Франківського суду на сайті Міністерства юстиції в розділі “Очищення влади в Україні” поки не зареєстровано жодного.