doniy231112

Так, народний депутат попереднього скликання від Коломиї, український політик Олесь Доній, у своєму Facebook відзначив, що Юрій Анрухович, хоч і буває різким у своїх висловах, але зовсім не є прибічником “антиукраїнської позиції”.

“Коротко про Андруховича. Ми не є друзями. У нас просто добрі взаємовідносини. Та це моя особиста справа.
Я не фанатію від всієї творчості Андруховича. Найбільше вразила у 1990 році “Рекреації”, що тоді надрукувала оновлена “Сучасність”. Нічого подібного в тодішній заскорублій “україській радянській літературі” не було і близько. Тож для мене це був певною мірою переворот свідомості, що українська література може бути по-справжньому сучасною. Згодом ані “Московіада”, ані “Перверзії” на мене такого враження вже не справляли. Та це мої особисті враження як читача, якими я можу поділитися, та які я нікому не нав’язую, і, тим більш, не претендую, що я правий(зрештою, я не літературний критик, а читач). Мене колись різанули слова Юрка про Крим і Донбас, я готовий дискутувати з такою його тодішньою позицією, але в мене не виникає і дещиці сумнівів у патріотизмі Андруховича та його відданості Україні” – пише Олесь Доній.

Щодо висловлювань “Правого сектору” на адресу письменника, відзначив, що політична партія не повинна поводити себе у “сталінсько-комуністичному стилі”.

“Та коли конкретна політична сила дозволяє собі у відверто сталінсько-комуністичному стилі ставити хрест на Андруховичі, то я не мовчатиму. Політична сила, яка проводить депутатів до Верховної Ради, претендує на владу та для частини суспільства є уособленням національних цінностей вирішила визначати, хто з українських письменників “правильний”, а хто-“неправильний”. Перший потрапив “під роздачу” Андрухович. Якщо українське суспільство його не захистить, то ми втратимо ту цінність, якою відрізняємося від “русского міра”-право на свободу думки. Нагадаю,що в Севастополі російські україножери першим ділом палили українські україномовні книжки. Нам слід захищати українське суспільство від російської інформаційної агресії, а не від сучасної української культури(до якої і належить Андрухович, подобається він комусь в “Правому секторі” чи не подобається)” – підсумував Олесь Доній.