На початку квітня в Івано-Франківську провели конкурс на визначення переможця з вивозу твердих побутових відходів. Участь взяли чотири підприємства: три з них (ДП «Автоколона 2222», ПП Олійник та ПрАТ «АТП-0928») уже надавали послуги у місті, та одна «чужа» компанія – ТОВ «АВЕ Івано-Франківськ», – пишуть Версії.

За даними інформаційної платформи YouControl Товариство з обмеженою відповідальністю «АВЕ Івано-Франківськ» зареєстроване в Коломиї, на ринку працює вже більше 8 років (з вересня 2008). Основним видом діяльності зазначено «збирання безпечних відходів».

Оцінювали конкурсні пропозиції за 10 критеріями, основними з яких є наявність матеріально-технічної бази, досвід роботи, вартість надання послуг та залучення відходів до повторного використання.

Найнижчі тарифи з вивезення ТПВ були запропоновані ТОВ «АВЕ Івано-Франківськ» – 12, 45 грн. Також підприємство випереджало конкурентів за оцінками матеріально-технічної бази (це був єдиний перевізник, який мав у наявності сучасну техніку для роботи та 1.1 м куб і 120-літрові пластикові контейнери німецького виробника).

Однак, на думку конкурсної комісії, цього виявилось недостатньо для перемоги в конкурсі.

Голова конкурсної комісії пояснив, що директор «АВЕ» підписав документи, які не мав права підписувати.

«Якщо говорити про «АВЕ», то ряд документів, які вони подавали, не відповідали дійсності. Тобто, наказ про призначення директора був підписаний однією датою, а документи з його підписом під тим же договором на санітарне обслуговування – іншою датою, при чому набагато раніше, ніж наказ про призначення цього керівника. І ще був ряд інших документів, які не відповідали вимогам законодавства», – відмітив голова комісії.

Відтак переможцем по лоту №1 (мікрорайон «Пасічна») визнано ДП «Автоколона 2222», а по лотах № 2 (Позитрон), №3 (БАМ) та № 4 (центральна частина міста) – ПрАТ «АТП-0928».

Уже після оголошення результатів конкурсу на засіданні виконкому прийняли рішення про встановлення нових тарифів на послуги з вивезення побутових відходів, що надаються компаніями-переможцями. Так для ДП «Автоколона 2222» встановили тариф 16,30 грн, а для ПрАТ «АТП-0928» – 16,40 грн. 

В цей же час місцевою прокуратурою відкрито кримінальне провадження за статтею 364 ч. 2 «Зловживання владою або службовим становищем».

«Івано-Франківською місцевою прокуратурою здійснюється нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 щодо службових осіб тендерних закупівель, які зловживаючи службовим становищем, всупереч громадським інтересам надали перевагу ДП «Автоколона 2222» та ПрАТ «АТП-0928» при проведенні конкурсу на закупівлю послуг з вивозу твердих побутових відходів» – йдеться у повідомленні Івано-Франківської місцевої прокуратури.

На даний час досудове розслідування триває, встановлюються всі обставини події.