Неподалік Івано-Франківська, у селі Посіч планується створення реабілітаційного центру Української Жіночої Варти.

За словами керівниці Української Жіночої Варти Олени Білецької у ньому планується розмістити контактний міні-зооцентр для психологічної реабілітації бійців, зокрема після важких поранень та контузій, а також вдів та сиріт загиблих.

Про це пишуть Версії з посиланням на Фіртку.

Мова йде про ділянку у 2 гектари, яку власниця землі Олена Білецька спочатку планувала використовувати для власних отреб, поки не виникла ідея створити центр.

Початок будівництва перших будинків планують вже з весни. Восени проведуть підготовчі роботи. Планують, що влітку наступного року, на цьому місці уже з’являться перші два будиночки.

Голова села Посіч Галина Витвицька розповідає, що село раніше було зруйноване, почали діяти з 1996 року. Наразі, село заросло чагарниками, оскільки довгий час тут ніхто не проживав. Тепер території мають своє призначення. У 1950-их роках з села, під примусом, виселили місцевих мешканців, в основному на Одещину.

“Людей виселили, будинки їхні розбиралися, людям обіцяли що майно їхнє довезуть, однак цього не сталося. Зараз село починає відроджуватися”-розповідає сільська Галина Витвицька.

Лікувальна програми триватиме не менше 10 днів в залежності від ситуації в родині.

“Те з чим я стикнулась -у нас дуже активна нація. Це ми побачили на початку війни. Цей центр буде створений для жінок, які втратили чоловіків на війні, а також волонтерів, які можливо трохи втомилися за цей час” – каже Білецька.

Таку ініціативу підтримав посол Литовської республіки в Україні Марюс Януконіс.