Таб_р 2014 020_resize

 

Найважливіше завдання для працівників Карітасу — визволити неповносправних осіб із суспільної ізоляції, підвищити їхнє бажання до життя завдяки різним  формам реабілітації та відпочинку. З цією метою для молоді Центру дозвілля та соціальної адаптації для дітей та молоді з вадами розумового розвитку,  організовують різні екскурсії та походи. В такий спосіб  молоді інваліди відпочивають активно, пізнають світ довкола себе, свій край.

 

В останні дні теплого бабиного літа  підопічні Карітасу мали  можливість ознайомитись з архітектурою і побутом жителів Прикарпаття кінця ХVІІ – початку ХХ ст.  Разом із наставниками вони   відвідали музей «Бабусина світлиця» у селі Вигівка Галицького району та музей народної архітектури та побуту Прикарпаття Національного заповідника «Давній Галич».

 

У кожному  з музеїв представлені сільські житлові та господарські споруди. Автентичні невеликі за розмірами хатки, особливості інтер’єрів – все це робить відвідування музею надзвичайно колоритним та привабливим. В інтер’єрах пам’яток чимало етнографічних реліквій – предметів життя й побуту наших предків.

 

Особливо захоплюючим для дітей та молоді  було знайомство  з типовою  гуцульською хатою,  хатою ткача, дерев’яною церквою початку ХХ ст., кузнею. Організовані екскурсії  сприяли не тільки  реабілітації  дітей та молоді, а також створили фізичні, моральні, оздоровчі, етичні умови для їхнього розвитку.

 

Заходи відбулися в рамках проекту «Денний центр для людей з обмеженими можливостями» (фінансова підтримка  мерії Відня в партнерстві з Карітасом архиєпархії Відня(Австрія).

Таб_р 2014 004_resize Таб_р 2014 020_resize Таб_р 2014 025_resize