IMG_2665
“Коли звичайній людині сказати, що у 2015 році рабство все ще існує, це викликає подив. Люди, які постраждали від рабства, часто залишаються невидими, і вони є серед нас — звідси й назва інсталяції, — розповіла на відкритті проекту Катерина Арданьян, представник Міжнародної організації з міграції в Україні. — В інсталяції 120 фігур, бо за нашими підрахунками в Україні 120.000 постраждалих від торгівлі людьми з 1991 року. Половина фігур жіночих, половина чоловічих, бо такий склад людей, які звернулися по допомогу в МОМ. 10% постраждалих – це діти, яких експлуатують у промисловій проституції, порнографії та жебрацтві”.

Представники МОМ зауважили, що за останніх 5 років жертвами торгівлі людьми перестали бути жінки. “Більша половина постраждалих, яким ми надаєм допомогу – це чоловіки. Ще одна з тенденцій – зміна характеру експлуатації. Якщо ще 10 років тому це була сексуальна експлуатація, то тепер трудова — використання в сільському господарстві, будівництві. Більше 80% українських чоловіків постраждали від работоргівлі в Російській Федерації, далі Польща і Чехія”, – сказала Ольга Стрельцова.
На Прикарпатті зберігається ця ж тенденція. Як повідомив директор Івано-Франківського Карітасу о. Володимир Чорній, більшість жертв работоргівлі в області сьогодні — це чоловіки, яке постраждали від трудового рабства. “Переважно, їх експлуатували в Росії та Чечні”.
Інсталяцію “Невидимі” організувало представництво Міжнародної організації з міграції у партнерстві з Івано-Франківським Карітасом та департаментом соціальної політики ОДА.