У Франківську зазвучав унікальний бамбуковий орган (ФОТО)

Сьогодні, 16 червня, в рамках мистецького фестивалю Porto Franko у колишньому колегіальному костелі пресвятої Діви Марії (тепер Музей мистецтв прикарпаття) нідерландський музикант  Ганс ван Коолвіжк зіграв на власноруч виготовленому бамбуковому органі, пишуть Версії.

Bambuso sonoro“ (1991) – унікальний бамбуковий орган, один із центральних творів художника, в якому неповторне медитативне звучання поєднується з незвичним візуальним вирішенням інструмента.

Довідка: Ганс ван Коолвіжк (1952) – нідерландський артист, перформер та винахідник музичних інструментів, з 1987 активно працює над створенням унікальних музичних скульптур, інструментів та інсталяцій, які представляє на різноманітних фестивалях, у музеях сучасного мистецтва тощо: від Лондона до Любліна, від Литви до Лісабона. Маніфестом художника можна вважати написану ним книгу “Звук це матерія”. Унікальні музичні скульптури артиста, такі як “Klankkaatser”, “Oerkaatser”, “Oer-Oorsprong” були розміщені в різноманітних музеях сучасного мистецтва в Нідерландах де вони викликають великий інтерес публіки та критиків. Роботи Ганса ван Коолвіжка фінансуються музичним фондом Нідерландів у кооперації з різноманітними іншими голландськими та іноземними фондами та інституціями.