На засіданні містобудівної ради розглянули уточнення положень діючого генплану міста Івано-Франківська для багатоквартирної житлової забудови та будівництва дитячого садка в межах вулиць Крайківського-Макогона-Промислова. А точніше представили новий детальний план території (ДПТ) промзони.

Проект представив розробник – молодий архітектор Іван Шпак, який працював під керівництвом Лесі Кріль.

«По суті ми відтворюємо 1979 року, бо якраз в цьому місці була реконструйована територія під багатоповерхову забудову, – розповів член містобудівної ради Григорій Качан. – Однак все застигло, не рухалось. І тільки тепер ми знову повертаємось до цього питання. Було багато пропозицій».

Розробники стверджують, що проект – концептуально новий, і директор компанії «Архітектурно-планувальне бюро-ІФ» наголосив, що при його розробці враховували всі пропозиції – як і замовників, так і місцевих мешканців. І, безперечно, вимоги містобудування і проектування.

«Ми розуміємо, що декому буде незручно на час реалізації цього ДПТ, але місто – це живий організм, який живе і перетворюється», – наголосив Григорій Качан.

Відтак в районі вулиць Крайківського-Макогона-Промислова планується зведення 19 секцій багатоповерхівок, дитячий садочок, підземний і наземний паркінг, торговий центр і зони відпочинку. Поверховість житлових будинків буде «каскадною» і варіюватиметься в залежності від віддаленості від дитсадка та приватних будинків – від 5 до 11 поверхів.

По сусідству з Харчосмаковою збудують торговий центр на 2 поверхи. Під садочок буде відведено 1,2 га площі, що дозволить вмістити 150 дітей. Загальна ж площа ділянки 4,2 га, тому за нормами тут можуть проживати 1870 людей.

Згідно проекту, перший та другий поверх мають займати торгові приміщення – вищі – житлові квартири, загальна їх кількість – 680. Згідно даних геологічної експертизи, паркінг можуть будувати на глибину до 2 поверхів, ще 500 автівок можуть паркуватися на поверхні.

Мешканка мікрорайону Роксолана Малофій повідомила, що на цій території досі працює асфальтний завод, а так звана санітарна зона від цього підприємства в проекті не врахована.

«Я там живу і кожного дня бачу, як люди ходять на роботу», – зауважила Роксолана Малофій.

Однак члени містобудівної ради запевняють, що завод закритий і давно не працює. А якщо хтось ходить туди на роботу, то про це слід повідомити правоохоронні органи.

«Невідомо, що вони там можуть робити», – зауважили архітектори міста.

Також архітектори запропонували з’єднати вулиці Кобилянської та Крайківського прямою вулицею, а не «бульварчиками», щоб це не створювало незручностей мешканцям нового мікрорайону. Для цього доведеться трохи змістити або взагалі перенести два будинки і збільшити зелену зону. Загалом проект підтримали і винесли на розгляд сесії міської ради.