Є перші серйозні успіхи розкопок на призамковій території. Археологи знайшли оборонну стіну міста!
Про це повідомляє Наталя Турчин у мережі Фейсбук, – пишуть Версії з посиланням на Погляд.

Нагадаємо, в Тернополі уперше за роки незалежності відбуваються комплексні археологічні дослідження. Окрім студентів історичного факультету ТНПУ ім. В. Гнатюка, щодня від 14.00 і до вечора на шурфах під наглядом археолога, директoра ДП «Пoдiльськoа aрхеoлoгiя» Бoгдaна Стрoценя трудятся волонтери, котрі цікавляться історією свого міста, а також ГО «City Project» та студенти університету «Україна» на чолі із краєзнавцем Борисом Солоніним.

 

Однак, оборонна стіна біля замку буде найменш значущою знахідкою, — попереду найцікавіше, – пишуть Версії з посиланням на Добу.

Біля Тернопільського замку розкопали зовнішню стіну оборони міста. Це перше віднайдене укріплення під час розкопок, однак, вже воно створює загадки для дослідників.

– Стіна викладена під кут, якщо вона була б суцільною, то мала б бути перев’язана. Трохи далі знову помітний кут, а між ними дуже вузенька бійниця. Але такі вузькі бійниці робилися для стрільби з луків, тут вона не підходить. Мур мав бути вищий, бодай біля закінчення фундаменту. Є інша версія – це бійниця щілинного типу для стрільби з мушкетів, — розповідає археолог, директор ДП «Подільської археології» Богдан Строцень

Згодом, після розбору скупчення каміння, скажуть конкретніше. Потрібно ще більше прокопати, бо низ оборонної стіни йшов приблизно на рівні сучасної набережної. Наразі оборонної стіни відкопали 2,5 метри за шириною. Стіна викладена з тесаного каменю. Кладка типова для Середньовіччя, зокрема 16-17 століття.

Археолог Богдан Строцень запевняє, що з тими знахідками, які попереду, ця перша буде найменш значущою. Напрацювання для археологічних розкопок вже є, дослідники знають, що саме хочуть віднайти.

– Знахідки докорінно змінять історію міста. Те, що ми знаємо як аксіому, виявиться не так. Наразі це таємниця, адже працюють не лише археологи, а й архітектори. Якщо проект над яким працюємо здійсниться – такого не буде ні в Україні, ні в світі. Для Тернополя цей проект грандіозний, — каже Богдан Строцень.