ato

Про це під час прес-конференції розповів голова обласної державної адміністрації Олег Гончарук.

Очільник Івано-Франківської області запевнив присутніх, що доніс до керівництва держави своє бачення виходу з ситуації, в якій перебуває п’ятий батальйон територіальної оборони “Прикарпаття”.

“Наразі батальйон знаходиться у надзвичайно складному становищі, але його бійці в жодному разі не є зрадниками і потребують нашої допомоги. Спільно з головою обласної ради Василем Скрипничуком нами було підготовлено лист до військового керівництва держави з пропозиціями щодо вирішення цієї проблеми. Після прибуття наших військових на місце дислокації у місто Рівне вони повинні пройти військову медичну комісію для визначення можливості проходження подальшої служби. За умови невідповідності стану здоров’я визначеним нормам, військовому обов’язково потрібно забезпечити повну медичну допомогу, – зазначив Олег Гончарук. – Тим, хто висловить бажання відстоювати Батьківщину на передовій, ми повинні надати таку можливість. Якщо хтось хоче допомагати українській армії, але в силу тих чи інших обставин не може брати участі у бойових діях, отримає можливість виконувати інженерні чи інші роботи”.

Керівник області також повідомив, що у відповідності до власних повноважень сприятиме, щоби до  представників п’ятого батальйону не було застосовано кримінального покарання:

“Спільно з громадськими організаціями ми працюємо над тим, аби до жодного з хлопців, які повернулися чи повернуться на місце служби, не було застосовано кримінального покарання. Ми надамо фахову юридичну допомогу і нікого не залишимо без нашої уваги. За десять днів роботи я чотири рази мав розмову з п. Миколою Лисим – прокурором Західного регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері і можу вас запевнити, що наше спілкування було конструктивним. Мене запевнили, що не буде жодних переслідувань щодо військовослужбовців, які добровільно прибудуть у визначене місце розташування батальйону”, – наголосив Олег Гончарук.