В рамках навчальної поїздки, ініційованої Івано-Франківським відокремленим підрозділом «Центр розвитку місцевого самоврядування», запрошені делегації мали можливість на практиці ознайомитися із злагодженою роботою апарату селищної ради Печеніжинської ОТГ, побачити реальні здобутки громади, обговорити плани і перспективи, та отримати відповіді на всі свої питання.

Зокрема учасники навчальної поїздки відвідали місцевий ЦНАП, поспілкувалися з першим заступником Печеніжинського селищного голови та очільниками відділів і структурних підрозділів, завітали в будинок старости Кийданців, побачили місцевий ФАП, школу, могли спостерігати за процесом зведення модульного спортзалу.

«Ви можете реально подивитись, що відбувається в громадах і побачити, що ви втратили за цих два роки. Адже Печеніжинська ОТГ живе в нових фінансових реаліях вже майже два роки, – відмітив Максим Чопей, радник з питань децентралізації. – Тому можливо десь варто прискорити процес об’єднання в ОТГ, щоб не втрачати реальні можливості, оскільки процес децентралізації – незворотний. А на даному етапі ще й держава стимулює утворені ОТГ механізмом інфраструктурної субвенції».

Михайло Стефанюк, перший заступник Печеніжинського селищного голови, розповів, що в 2016 році їхня ОТГ отримала 8,1 мільйона гривень інфраструктурної субвенції, в 2017 – 5,8 мільйони.

Додавши власні доходи в Печеніжинській ОТГ змогли зробити капітальних ремонт деяких доріг, замінити 1600 м² вікон та дверей на енергозберігаючі, перекрити дах в будинку культури та зробити капітальний ремонт амбулаторії в селі Княждвір, розпочати будівництво критих спортивних залів в чотирьох населених пунктах, викупити приміщення для пожежного депо, покращити благоустрій населених пунктів громади (лише в 2016 році на ці потреби було виділено 975 тисяч гривень).

Михайло Івашків, юрисконсульт Івано-Франківського ВП ЦРСМ, провів презентаціі «Темпи реформи децентралізації на Прикарпатті» та «Історія успіху Печеніжинської ОТГ» та запевнив, що в консультанти Івано-Франківського відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» завжди готові допомогти у вирішенні питань та проблем, з якими можуть стикнутися громади на етапі створення ОТГ.

«Об’єднана громада – це інша філософія життя, де в тебе є твої витрати, але є і твої доходи. І це відкриває немало можливостей та перспектив», – підсумував Максим Чопей.