Про це пишуть Версії з посиланням на osoblyva.

Ми не завжди замислюємося про шкоду харчових добавок, які систематично використовуємо в повсякденному житті при приготуванні їжі. При цьому ще й багато продуктів містять шкідливі добавки, а ми цього не помічаємо або не хочемо помічати. Варто більш детально зупинитися на кількох, найбільш шкідливих. Вивчимо перелік небезпечних Єшок.

Глутамат натрію (Е621) – найпопулярніша харчова добавка, яка при цьому ще і є найбільш підступною. Такий консервант досить сильно загострює смакові якості, надаючи їм яскравий смаковий відтінок. А наші смакові рецептори ласі на такі речі і швидко запам’ятовують цей смак, починаючи з часом навіть вимагати їх все більше і більше. Цей глутамат може стати причиною головного болю, руйнування нервових клітин, нудоти, ураження слизової шлунка (аж до вирaзкової хвoроби шлунка).

Глутамат натрію у великій кількості міститься в соусах, сухариках, чіпсах, напівфабрикатах, фаст-фуді.

Нітрит натрію (Е250) – своєрідний підсилювач смаку, який зазвичай кладуть в м’ясні продукти і готові страви. Нітрит робить м’ясо рожевим і надає йому запах і смак. Небезпека нітриту натрію в тому, що він уповільнює зростання і поганих, і корисних бактерій. При термічній обробці шкідливий консервант стає досить токсичним.

Його зазвичай кладуть в м’ясні продукти, сосиски, ковбаси.

Аспартам (Е 951) – такий собі штучний цукрозамінник, який використовують для заміни висококалорійного аналога. Аспартам досить небезпечний тим, що може викликати різкий стрибок інсулiну в крові і спровокувати сильний апетит. Якщо стадія виявляється запущеною, аспартам стає винуватцем набору зайвої ваги. Він негативно впливає на печінку, провокує головний біль, викликає нудоту і навіть рaкові захвoрювання.

Е 951 міститься в продуктах для хворих на цукровий діабет, в десертах, тортах, газованих солодких напоях і в жувальній гумці.

Транс жири – це рослинні жири, які можуть стати причиною ожиріння. Також вони негативно впливають на стан серця і судин. Недобросовісні виробники не завжди вказують про наявність трансжирів у складі продуктів.

Вони містяться в кондитерських виробах, випічці, молочних продуктах, фастфуді.

Покращувач борошна (Е920-930) – найчастіше використовувана добавка. Він допомагає знизити собівартість продуктів і дозволяє використовувати інгредієнти невисокої якості. Е920-930 викликає проблеми із зайвою вагою.

Ця шкідлива добавка міститься в хлібобулочних виробах, фаст-фуді.

Бензоат натрію (Е211) – сприяє продовженню терміну придатності продуктів. Коли він поєднується ще й з аскорбіновою кислотою, бензоатом утворюється «бензол» – найсильніший канцероген, що викликає зaпаморочення, втрату сну, занепад сил і нудоту.

Е211 міститься в соусах, консервах, м’ясних продуктах харчування.