Нині депутати обласної ради схвалили заяву до Верховної Ради щодо ухвалення Сенатом Республіки Польща заяви з приводу 70-ти річчя Волинський подій.

Текст заяви зачитав депутат від ВО «Свобода» Ігор Дейкачівський.

«Івано-Франківська обласна рада та всі свідомі українці з глибокою тривогою і справедливим обуренням сприйняли інформацію про ухвалення Сенатом Республіки Польща заяви з приводу 70-ти річчя Волинської трагедії, – ідеться у ній. – Рішення Сейму не сприяє нашим добросусідським стосункам. Не може бути партнерства у міжнародних відносинах, якщо заперечується право іншого народу мати власну національну гідність, власну незалежність та боротьбу з окупантами». 

Таку заяву сенату прикарпатські депутати вважають оскверненням пам’яті загиблих і поляків, і українців, а рішення сенату, в якому полько-український конфлікт означено як «етнічні чистки з ознаками геноциду» не відповідає історичній правді.

Тож обласна рада закликала українське суспільство дати оцінку антиукраїнським діям, що сьогодні відбуваються за межами нашої держави. Вшанувати пам’ять українців, які загинули від різних окупаційних режимів, в тому числі польського. А польську сторону закликають перейти від взаємних звинувачень до конструктивного діалогу.

За заяву проголосувало 77 депутатів.