Анушкевичус і Ко шукають нових партнерів у Любліні

 Також до складу делегації увійшли керівники промислових підприємств міста та працівники виконавчого комітету, зокрема управління економічного та інтеграційного розвитку міськвиконкому.

Метою форуму є спонукання до ефективного тривалого транснаціонального співробітництва, зміцнення співпраці в цілях розвитку, інтеграція спільнот, активізація діалогу між органами місцевої та регіональної влади. Учасниками є діячі мистецтва, менеджери та аніматори культури, представники міністерств, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, наукових кіл та засобів масової інформації з країн Східного партнерства, Європейського Союзу, інших європейських держав (всього 17 країн).

Зустрічі Конгресу супроводжуються художніми презентаціями та демонстраціями кращих культурних практик, що представляють різноманітність сучасної культури країн Східного партнерства.

Конгрес ініціатив Східної Європи, вперше організований в Любліні в 2012 році, являє собою розвиток ідеї Конгресу Культури Східного Партнерства, який проводився в Любліні в 2011 році. Тоді учасниками були розроблені Рекомендації з культурного співробітництва в рамках чотирьох програмних областей: «належне управління», «громадянське суспільство», «культура без кордонів», «наука і освіта». Головним завданням після Конгресу стало створення Мережі культурного співробітництва Східного партнерства.

У 2013 році — під час ІІ Конгресу ініціатив Східної Європи — обидві ці ініціативи були об’єднані, завдяки чому Люблін став місцем діалогу кіл культури та освіти, місцевого самоврядування та державних властей, діячів культури і осіб, які приймають рішення. Програма об’єднала 9 програмних ліній, у тому числі кілька зовсім нових, таких як: «туризм», «соціальні інновації», «соціальна відповідальність бізнесу», «спадщина» і «контексти». В рамках форуму була представлена спеціальна програма — «Культура для Східного партнерства».

2-4 жовтня 2014 року, під час проведення III Конгресу ініціатив Східної Європи учасники продовжують творчо розвивати діалог щодо основних проблем та викликів у Центральній та Східній Європі. У партнерстві з Міністерством закордонних справ Республіки Польщі підводяться підсумки десятиліття членства Польщі в Європейському Союзі та підсумки третього конкурсу на кращий транскордонний проект.