Олег Гончарук повідомив, що станом на сьогодні на Прикарпатті налічується 41 сім’я, близькі і рідні, яких загинули. Наразі сім’ї потребують вирішення проблем, пов’язаних з грошовими виплатами, обіцяними земельними ділянки, житловими умовами.

При цьому очільник області висловив обурення ситуацією, що склалася, адже поки рідні бійців не прийшли із своїми проблемами особисто до нього, то нічого не вирішувалось.

“Поки люди не прийшли до мене, поки я, голова ОДА, не очолив процес допомоги, я бачив тільки їхні сльози. В кожному районі є управління соціальної політики. Вдумайтеся 14 районів по 30 чоловік соціальних працівників. А сімей тільки 41”, – наголосив Гончарук.

Він розпорядився, що кожен голова РДА має особисто знати сім’ю, рідні яких загинули на Майдані чи в АТО, її склад, в яких умовах проживає та, який соціальний працівник за нею закріплений. Окрім того, кожен очільник району повинен володіти інформацією і про поранених в АТО і про те, якої вони потребують допомоги.

“Чому жінка з Косова має їхати в Івано-Франківськ, щоб вирішити проблеми? Я говорю в розрізі питань нашої компетенції. Все решта наша безвідповідальність і неповага до загиблих. За те, чи на майдан чи в газету, там, де є журналіст, ми перші несемо вінки. Люди опустіться всі на землю. Ви вийдете з кабінетів і вам потрібно буде дивитися в очі людям. Нам легко говорити зі сторони, коли ми не знаємо, що таке біда… Я може занадто емоційний. Але я думаю, що в тому питанні, яке я підняв, я дуже спокійний. Тут треба було б говорити з доганами і звільненнями. Мені стидно за те, що я побачив”, – резюмував очільник області.