Про це в інтерв’ю виданню “ZN” заявив колишній командувач військами сектора “Д”, частиною якого і були ці підрозділи, генерал-лейтенант Петро Литвин.

 

Він зазначив, що підлеглі йому підрозділи були розсіяні і не могли ефективно взаємодіяти і надавати вогневу підтримку один одному.

 

Всього під керівництвом Литвина знаходилося не більше 650 військових, які повинні були прикривати більш 150 кілометрів державного кордону.

 

“У нас не було ні сил, ні коштів для забезпечення охорони навіть великих вузлів комунікацій, не кажучи вже про створення оборонних рубежів і ударних угруповань. Підрозділи “прикриття” були виснажені постійними боями і артобстрілами переважаючих військ противника”, – підкреслив генерал.

 

“Я не думаю, що основною причиною відбулися трагічних подій був лише відхід без наказу батальйону “Прикарпаття” та підрозділів 51-ої механізованої бригади”, – зазначає генерал, закликаючи, однак, дочекатися результатів розслідування.

 

Він зазначає, що в тилу угруповання діяла велика кількість диверсійно-розвідувальних груп, які нападали на українські війська і порушували їх постачання.

 

Автор статті, журналіст Юрій Бутусов приходить до висновку, що українські підрозділи просто не могли зупинити супротивника, який перевершував їх і озброєнням, і кількісно.

 

Нагадаємо, військовий прокурор України звинуватив в іловайській трагедії батальйон “Прикарпаття”, комбата в алкоголізмі.

 

ДОВІДКА:

Наприкінці серпня сили АТО потрапили в оточення під Іловайськом Донецької області. Добровольчі батальйони неодноразово просили в командування підкріплення. Втім, за словами бійців, потрібна підмога так і не надійшла. Російські війська обстріляли коридор, яким за домовленістю мали виходити українські бійці. Українські військовослужбовці зазнали значних втрат. Офіційних даних про загиблих, поранених і взятих у полон українських військових досі немає.