Ще вкінці ХVІІ століття у місті було засновано кагал – окреме управління єврейської громади. Діяв він до початку ХХ століття.

У кінці ХVІІІ століття третина будинків Калуша належала євреям. Жили вони головно на ринковій площі, за Львівською брамою. Євреї-ремісники проживали разом з руською та польською громадами за Галицькою брамою, пишуть Версії з посиланням на Kalus news.

Площа ринок у Калуші, 1915 рік Фото взяте з сайту kalush.io.ua

Майже протягом століття – з першої половини ХІХ століття до початку Першої світової війни – євреї складали більше половини населення міста.

У 1825 році у Калуші завершили будівництво Великої Синагоги. Це була висока цегляна конструкція. Добудував її власним коштом тодішній рабин Лісса.

Діяла у місті школа Бейс Яков. Тут, крім вивчення Талмуду і Тори, пропагували й промислове шкільництво.

Школу Тошія заснували у ХІХ столітті для дівчат-єврейок. Діяла вона протягом 40 років. Після Першої світової війни у бібліотеці школи заснували курси для робітників. Навчали їх їдишу та єврейської історії.

Калуська єврейська родина кінця ХІХ століття Фото взяте з сайту kalush.io.ua

В час Першої світової війни російські війська спалили 200 єврейських будинків у Калуші. Через постійні грабунки й ґвалти євреїв у період польсько-української війни (1918-1919), у місті створили єврейську поліцію. Це була група озброєних молодиків, які патрулювали місто вночі.

Більшість калуських євреїв були прихильниками ортодоксального іудаїзму. У міжвоєнному Калуші набула популярності ортодоксальна релігійна сіоністська партія “Союз Ізраїля”. Сіонізм передбачав, зокрема, повернення євреїв на свою історичну батьківщину – до Ізраїля. Власне, завдяки популярності цього руху, значна частина калуської єврейської молоді емігрувала, чим врятувала собі життя в час Голокосту. У місті діяли ще чотири сіоністські організації, зокрема, жіноча та соціалістична.

Молоді учасники сіоністського руху в Калуші, 1933 рік Фото взяте з сайту kalush.io.ua

У міжвоєнному місті діяв навіть єврейський молодіжний футбольний клуб«Гакоах».

Калуш мав свій молодіжний єврейський хор «Капельмайстер».