Активістами було встановлено, що власники «точки» не мали ліцензії на продаж алкоголю, а серед відвідувачів закладу були неповнолітні громадяни.

«Санітарні умови там просто жахливі. Це звичайний гараж, який трохи окультурений, наближений до їдальні. Кухня взагалі шокує, таке враження, що там все готувалось на коліні», – розповів Версіям Назарій Куземка, учасник рейдової групи, заступник директора департаменту молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради.

На місце події було викликано представників державної фіскальної служби, які засвідчили факт продажу алкогольних напоїв в тому числі і самогону без відповідних на те дозвільних документів.

«Власник мені на камеру підтвердив, що у нього нема ліцензії на продаж алкоголю. Тоді я звернувся до його дружини, яка займалась приготуванням їжі для відвідувачів на кухні. Я задав питання, чи є збережені всі санітарні умови, вона теж на камеру сказала, що умов нема», – додав Назарій Куземка.

 

В результаті було складено протокол за статтею 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Чиновник додає, що такі рейди непоодинокі в Івано-Франківську.

«Такі рейди проводяться часто. У нас є розпорядження міського голови, також є програма протидії вживання алкоголю неповнолітніми. В рамках цієї програми передбачено одним із пунктів створення рейдової групи, яка буде кожного місяця здійснювати по кілька рейдів по різних торгових закладах і виявляти порушення у продажу алкоголю.

З лютого місяця по листопад робочою групою обстежено близько 40-ка торгових закладів, у 20 з яких встановлено продаж алкоголю неповнолітнім. Якщо говорити про «Муніципальну варту», яка уповноважена складати протоколи за ст. 156, вони виявили 36 торгових закладів, а ювенальна превенція виявила 16. Тобто, 72 заклади з початку року було оштрафовано за продаж алкоголю неповнолітнім», – підкреслив Назарій Куземка.

До слова, ст. 156 КУпАП тягне за собою накладення штрафу у розмірі від 510 грн до 1700 грн безпосередньо на продавця, який здійснив продаж. Крім того, податкова може оштрафувати підприємця на 6800 грн. А при повторних порушеннях підприємець може позбутись ліцензії.