1

 

Представники ОПОРИ оприлюднили загальнонаціональний звіт, згідно якого на виборах 2015 року зафіксували 422 порушення закону, проте до суду «дійшло» тільки 66 справ. 311 проваджень були закриті ще на стадії розслідування, а по 45 випадках ще проводять слідчі дії, пишуть Версії.

За словами юриста ОПОРИ Ольги Коцюруби, за злочини, вчинені на місцевих виборах, засудили 33 людей. Вони отримали від 1 до 5 років обмеження волі, але за гратами так ніхто і не опинився.

2

«Якщо суди призначали позбавлення волі – все закінчувалося умовним терміном», – повідомила юрист.

Інші підозрювані отримали штраф від 100 неоподаткованих мінімумів, а це 1700 гривень. Проте були випадки, коли суд зменшував суму штрафу, зважаючи на матеріальну спроможність підсудних.

3

Одним з найпоширеніших порушень на виборах, і на Прикарпатті в тому числі, було переписування протоколів «на колінах», тобто не на засіданні виборчої комісії. Проте за це порушення покарали тільки 2 членів комісії.

На Івано-Франківщині за порушення законодавства на виборах притягнули до відповідальності лише одну людину – в Калуші виборець виніс за межі виборчої дільниці два бюлетені.

Також ОПОРА оприлюднила дані про суми витрат партій на виборчу кампанію та фактичну «вартість» одного голосу – суму, яка офіційно було інвестована в один голос виборця на виборах до обласних рад.

БПП «Солідарність» один голос обійшовся в 0,91 грн, «Батьківщина» заплатила 0,24 грн, «Опозиційний блок» – 0,51 грн, «Наш край» – 1,10 грн, Об’єднання «Самопоміч» – 1,92 грн, «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» – 2,56 грн, а Радикальна партія Олега Ляшка при нульовому балансі виборчої кампанії отримала на Прикарпатті 254 860 голосів.