Про це вона заявила у ході 4-го Карпатського форуму народовладдя, присвяченого питанням освіти в гірських та високогірних районах України.

  «Дуже важливо на законодавчому рівні надати окремим селищам статуси високогірних. Відтак визначити необхідні коефіцієнти для виділення коштів для будівництва доріг, обслуговування шкіл. Нам необхідно зберегти ці автентичні колоритні місцевості в Україні. Насамперед це стосується відновлення транспортної інфраструктури, звичайно ж шкіл», – сказала міністр.

Голова комітету Верховної Ради з питань культури та духовності Микола Княжицький своєю чергою відзначив, що селища у високогірних районах мають свої унікальні культурні властивості. Він додав, що ми маємо зробити все, «аби не втратити надбання, які народи, що живуть біля кордону України, зберегли впродовж тисячоліть».

Нагадаємо, що вперше практику “експорту” високих столичних чинів у Карпати для вирішення проблем горян застосував народний депутат Юрій Соловей, який запросив та організував приїзд у високогір’я Карпат заступника голови комітету ВРУ з питань освіти Олександра Співаковського, а напередодні організував приїзд відповідального за реформу медицини в профільному міністерстві Павла Ковтонюка та цілий комітет з охорони здоров’я. Після цього приїзди столичних мужів почастішали.

За інформацією місцевих органів управління освітою у населених пунктах Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Чернівецької областей у гірській місцевості функціонують 535 шкіл. У них навчається 78,7 тис учнів, що становить відповідно 3,2 та 2,0 відсотки від загальної кількості школярів в державі.

Так, у Закарпатській області – 105 шкіл та майже 11 тис учнів; в Івано-Франківській – 245 шкіл, 46,8тис учнів; у Львівській – 157 шкіл, понад 15,5тис учнів; у Чернівецькій – 28 навчальних закладів, понад 5,3тис учнів.

Читайте також:

Заступник міністра охорони здоров’я Ковтонюк подякував прикарпатському нардепу за запрошення (фото+відео)