Результат пошуку зображень за запитом "Нижня Апша"

Це село називають найбагатшим в Україні. Причина в тому, що будинки в ньому не схожі на типове житло мешканців сільської місцевості. Господарі облаштовують свої будинки так, щоб у дворі обов’язково були оранжереї, басейни, а в будинках – по кілька спалень і віталень, лазні та сауни.

Мешканці Нижньої Апші слідкують за модою в будівництві та дизайні.

У Нижній Апші практично немає одноповерхових будинків. У самих маленьких будинках – по 10-15 кімнат, у найбільших – близько 30-40. Дібровці живуть за принципом: “Мій будинок повинен бути хоч на одну цеглину вищим за сусідський”.

Є тут і справжні сучасні палаци – деякі нараховують до 60 кімнат!

Ці палаци почали будувати в 80-х роках. Тоді українські румуни попрямували на заробітки за кордон. А найперший капітал забезпечені жителі Нижньої Апші заробили на початку 90-х. Тоді місцеві сім’ї торгували спиртом. За ним в Діброву приїжджали з усіх регіонів України та сотнями літрів вивозили за кордон.

Хоча більшість селян переконують, що заробили статки на продажі соняшникового насіння.

Зараз значна частина працездатних мешканців цього села займається заробітками і буває вдома вкрай рідко. Люди працюють в Європі, займаючись в тому числі важкою працею на будівництві, або працюючи обслуговуючим персоналом. Половина села виїхала в Західну Європу, а свої будинки здають туристам або новим жителям місцевості. Ті, хто залишився, тримають ресторани, магазини, підприємства будматеріалів, деревообробні фірми.

Більше у відео Радіо Свобода.