Чиновник висловив прогноз, що до завершення 2017 року на Прикарпатті буде утворено, крім чинних 12-ти, ще 12 об’єднаних територіальних громад. Про це пишуть Версії з посиланням на сайт Асоціацію Міст України.

Читайте також:

Перемога: завдяки успішній роботі Білоберізька ОТГ має краще фінансування, аніж деякі райони

Присутній на заході народний депутат Юрій Соловей підкреслив, що реформа децентралізації влади, яку успішно провели наші найближчі країни-сусіди, дозволила їм розвиватися набагато динамічніше, ніж це відбувається у нашій країні.

“Децентралізація влади в Україні – це незворотній процес”, - Юрій Соловей

Представники місцевого самоврядування краще знаються на проблематиці того чи іншого регіону, а громади повинні володіти ресурсами і самостійно визначати пріоритети щодо їх спрямування, переконаний нардеп.

2017-й рік може стати переломним для децентралізаційної реформи, адже ОТГ отримають відповідні повноваження і ресурси, зможуть скористатися фінансовою допомогою, яку надають держава і міжнародні донорські організації.

«В умовах децентралізації органи місцевого самоврядування на сьогодні отримали ключові сфери управління, делеговано на місця значний фінансовий ресурс. За 2016 рік всі без винятку ОТГ продемонстрували добре управління людськими, фінансовими та економічними ресурсами громад. Бюджетна децентралізація стала першим кроком до утворення спроможних громад», – наголосив Юрій Стефанчук, виконавчий директор РВ АМУ.

ОТГ Прикарпаття демонструють динамічніший розвиток, порівняно з населеними пунктами, які ще вагаються з об’єднанням. Об’єднані громади збільшили свої бюджети у 4-8 разів, а власні надходження – удвічі. Вони успішно залучають кошти інфраструктурної субвенції, міжнародних організацій, акумулюючи завдяки цьому власні надходження в бюджеті.

Виконавчий директор РВ АМУ назвав дуже важливим прийнятий закон про службу в органах місцевого самоврядування, покликаний забезпечити рівний доступ до служби, підвищити її престижність, а також мотивацію місцевих службовців до власного розвитку. З огляду на те, що під час роботи ОТГ виникали проблемні питання стосовно кола повноважень, відповідальності старости, його підзвітності та підконтрольності, велике значення має прийнятий закон, переконаний експерт.

Нагадаємо, чотири ОТГ із Прикарпаття отримають підтримку проекту USAID DOBRE.