Результат пошуку зображень за запитом "карпатський ліс кругляк"

Відповідну інформацію, за словами самих же європейців, озвучив президент Петро Порошенко. Однак народні депутати, від яких безпосередньо залежить, чи зможуть експортери безперешкодно продавати в ЄС необроблену деревину, заперечують готовність голосувати за скасування мораторію, не маючи на руках альтернативного законопроекту. Про це пишуть Версії з посиланням на Мінпром.

У минулу п’ятницю стало відомо, що Петро Порошенко пообіцяв керівництву ЄС скасувати мораторій на експорт лісу-кругляка. Про це розповів пресі президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, навіть озвучивши приблизні терміни виконання даної президентом України обіцянки.

“Я був радий тому, що український президент висловив намір зняти заборону на експорт деревини. Це було наше умова. Як я розумію, це буде зроблено протягом наступних декількох тижнів”, – сказав Юнкер.

Крім того, він нагадав, що скасування мораторію є умовою виділення Україні макрофінансової допомоги ЄС в розмірі 600 млн євро.

Однак в Україні цю обіцянку президента вважають нездійсненною, по крайній мірі, в такий короткий термін. Депутати при цьому говорять, що, пообіцявши ЄС скасувати мораторій ще до нового року, Порошенко загнав себе в пастку.

Справа в тому, що при аналізі президентського обіцянки, в першу чергу, необхідно розуміти, що легітимно скасувати десятирічну заборону на експорт лісу-кругляка, який діє в Україні з 1 грудня 2015 року, може тільки Верховна Рада. Але депутати обіцяють не голосувати за скасування мораторію, поки не буде підготовлений повноцінний законопроект – альтернативний варіант захисту українського лісу і вітчизняної деревообробної промисловості.

“За скасування мораторію могли б проголосувати, якби був підготовлений закон, який дозволив би зробити правильний ринок деревини. Але поки ніхто в парламенті не дозволить скасувати заборону на експорт. Якщо ж будуть спроби проштовхнути це рішення в ВР, на вулицях почнуться страйки і публічні акції. Президент просто сам загнав себе в пастку. Я впевнений на 100%, що не буде скасування мораторію в найближчі кілька тижнів “, – підкреслив позафракційний нардеп, співголова робочої групи при уряді з вивчення питання захисту лісів Остап Еднак.

Як раніше писав “Апостроф.Економіка”, торгові представники ЄС вважають введення мораторію на експорт лісу порушенням угод про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС. Щоб посилити свій вплив на українську владу, європейці включили вимогу скасувати заборону на експорт лісу-кругляка до переліку обов’язкових до виконання для отримання Україною другого і третього траншів макрофінансової допомоги від ЄС, загальною сумою 1,2 млрд євро. В результаті грошовий стимул як мінімум дозволяє цій темі постійно бути на слуху і активно обговорюватися політиками, чиновниками і ЗМІ.

При цьому розмови про необхідність розробити альтернативний законопроект звучать в стінах парламенту і, в першу чергу, Кабміну як основного ініціатора скасування заборони досить давно. Уряд сподівається ще до нового року скасувати мораторій, щоб встигнути в цьому році отримати другий транш макрофінансової допомоги ЄС, про який згадував і Жан-Клод Юнкер. Ці кошти Міністерство фінансів зможе направити на фінансування дефіциту бюджету 2016 року. З урахуванням відсутності прогресу в процесі “великої приватизації” держпідприємств стає зрозумілим, що ці гроші необхідні Кабміну, щоб утримати дефіцит держбюджету 2016 в раніше обумовлених з Міжнародним валютним фондом рамках. Тут варто зазначити, що головним лобістом скасування мораторію з боку уряду є Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) на чолі зі Cтепанов Кубівим.

Депутати припускають, що саме він переконав президента дати вищевказану обіцянку Єврокомісії.

“Швидше за все, дати таку обіцянку ЄС йому порадив уряд. На зустріч з Єврокомісією літала і урядова делегація, був там і Кубів. Вони вже майже рік дурять ЄС і, напевно, президенту під час підготовки до саміту щось пообіцяли”, – говорить Остап Еднак.

Варто зазначити, що Кабмін і, зокрема, МЕРТ дійсно активізувалися за останній місяць в процесі пошуку виходу з ситуації, що склалася. 18 жовтня при уряді розпочала роботу спеціальна група з вивчення питання захисту лісів на чолі з міністром аграрної політики і продовольства (АПК) Тарасом Кутовим і депутатом Остапом Еднаком. Приблизно через два тижні після початку роботи цієї групи в МЕРТ відбулася негласна зустріч її представників зі Степаном Кубівим. Однак, за інформацією “Апостроф.Економіка”, на цій зустрічі ніякі документи не підписувалися і остаточні рішення не приймалися.

Тоді ж з’явилася інформація про те, що МЕРТ розробило законопроект про внесення змін щодо врегулювання окремих питань експорту лісоматеріалів. Згідно з цим законопроектом міністерство пропонувало зобов’язати експортерів необробленої і паливної деревини отримувати в МЕРТ картки реєстрації-обліку зовнішньоекономічних контрактів. Це свого роду дозвільні ліцензії на експорт дерева, які, за задумом чиновників, були б дійсними протягом 12 місяців. При цьому для отримання такої ліцензії експортерам довелося б надавати в міністерство значний перелік різної документації, в тому числі документи, які підтверджують, що зовнішньоекономічний контракт вже оплачений європейським замовником.