news-image: Святіший Патріарх Філарет під час візиту на Прикарпаття: Ми не віддамо Росії Донбас. І Крим повернемо

Після освячення новозбудованого храму Святих рівноапостольних Костянтина та Єлени на вулиці Коновальця, Філарет дав прес-конференцію для місцевих ЗМІ, передає кореспондент “Бліц-Інфо”.

Він наголосив на тому, що Україна зараз переживає скрутні часи. Адже спочатку Росія вчинила пряму агресію та відібрала Крим. А тепер ще й хоче підкорити Донбас.

«Всі ми розуміємо, що на Донбасі  вона не зупиниться. Але ми не віддамо й Донбасу. І Крим повернемо. Тому що правда на нашому боці. А де правда, там і Бог. А де Бог, там і перемога», – наголосив Святіший

Також Філарет наголосив, що церква активно підтримує українських військовослужбовців.

«Хтось може сказати, що це не справа церкви – допомагати армії. Адже церква має насамперед молитись Богу,  щоб Господь допоміг нам. Для Бога немає нічого неможливого . Ніхто не думав, що 22 лютого Янукович втече. А для Бога це стало можливим. Так і тут перемога буде на нашому боці. Але ми не тільки молимось, а збираємо кошти, закуповуємо все необхідне для нашого війська», – зауважив Патріарх.

Філарет зауважив, що мова йде не тільки про Українську Православну Церкву Київського Патріархату а про Українську Греко-Католицьку Церкву. А винятком є Українська Православна Церква Московського Патріархату.

«Особливо ситуація критична є на сході , де священики Московського Патріархату підтримують терористів. Де в храмах ховають зброю. Хоча, варто зауважити, не всі священики Московського Патріархату підтримують агресора. Але на сході це дуже помітно», – зауважив священнослужитель.

На думку Патріарха, через таку позицію, Українська Православна Церква Московського Патріархату є «п’ятою колоною» Кремля  в Україні.