Це означатиме, що кожен громадянин матиме свій персональний накопичувальний пенсійний рахунок, на який він протягом життя відраховуватиме пенсійні заощадження, що не зникнуть у випадку смерті людини. Та найважливіше, що ці пенсійні заощадження з кожним роком будуть отримувати певний інвестиційний дохід.

«Я вважаю, що в пенсійній реформі ми прийняли ряд важливих норм, які, по-перше, відновлюють соціальну справедливість, по-друге, дають можливість нашим українським пенсіонерам отримати, хоча б невеликі, підвищення до пенсії. По справжньому реформаторська річ, яка дозволяє говорити сьогодні про те, що проголосований вчора документ є дійсно реформою є те, що український парламент врахував поправку №1580, поправку понад 60-ти народних депутатів щодо запровадження з першого січня 2019 року обов’язкової накопичувальної пенсійної системи.

Я хочу сказати, що запровадження цієї системи – це одна з ключових соціально-економічних реформ, яка відбудеться в нашій країні. Хочу зауважити, що поряд з тим, що майбутній український пенсіонер отримує постійно інформацію про те, який розмір його пенсійних відрахувань. Скільки по цих пенсійних відрахуваннях є інвестиційний дохід. Поряд з тим, що майбутній український пенсіонер буде розуміти, що кошти на його пенсійному рахунку не пропадають у випадку дочасної смерті, можуть бути успадковані», – заявив з трибуни Ради Юрій Соловей.

Проголосована поправка номер 1580 прикарпатського нардепа Юрія Солов’я дає можливість працівникам вже з 1 січня 2019 року мати змогу формувати обов’язкові особисті пенсійні накопичення, коштом яких вони у майбутньому одержать додаткове, до своїх пенсій із солідарної системи, джерело пенсійних виплат, що певною мірою покращить забезпечення у старості українських громадян.

«Поряд з цим, я хочу сказати, що кошти пенсіонерів, – це кошти, які будуть працювати в українській економіці. І саме кошти недержавних пенсійних фондів є ключовими інвестиційними коштами в українській державі. За нашими підрахунками, починаючи з першого січня 2019 року, коли запрацює накопичувальна пенсійна система, за наступні 10 років в українську економіку надійде близько одного трильйона гривень. Це в рази більше за всі кошти, які Україна зичить у Міжнародного валютного фонду та Світового банку», – акцентував народний обранець.

З трибуни Ради парламентар також закликав своїх колег та уряд внести до розгляду законопроект №6677, співавторства понад 60-ти народних депутатів, який чітко регламентує і встановлює порядок введення обов’язкової накопичувальної пенсійної системи.