На першому етапі монетизації cубсидій зміни стосуються не споживачів, а надавачів послуг. Йдуть у небуття протоколи взаємозаліків між підприємствами. Натомість, підприємствам нараховуватимуть кошти на їхні рахунки.

До 14 числа щомісяця розпорядники коштів місцевих бюджетів готують інформацію про нараховані пільги та субсидії для органів місцевого самоврядування. Підприємства, які надають послуги з постачання електроенергії, природного газу тощо рахують кількість спожитих послуг населенням.

Далі місцеві фінансові органи протягом 5 днів скеровують цю інформацію до Мінфіну і після узагальнення вона переадресовується у Держказначейство, яке до 24 числа має перерахувати кошти у місцеві бюджети, а ті – на рахунки обслуговуючих підприємств, пишуть Версії з посиланням на Івано-Франківське обласне телебачення «Галичина».

В органах соц.захисту акцентують, що за зекономлений газ або електроенергію кошти домогосподарствам повертатимуться і надалі.

Наразі органи соц.захисту працюють над створенням єдиної бази отримувачів субсидій. А вже потім буде здійснена монетизація на рівні домогосподарств.