Яскравий приклад – перехрестя вулиць Пилипа Орлика-Бельведерської-Дністровської. На цьому перехресті завжди є потік машин та людей, кожен кудись поспішає. І тут назріває проблема взаєморозуміння водіїв транспортних засобів та пішоходів. Річ у тому, що знаки, які вказують на пішохідний перехід, встановлені, а на саме дорожнє покриття розмітка не нанесена.

 

Василь Бойчук, інженер Департаменту комунального господарства, транспорту та зв’язку, погоджується, що нанесення розмітки може покращити організацію руху. «Згідно із рішеннями комісії з питань безпеки дорожнього руху та влаштування об’єктів транспортної інфраструктури, ми замовляємо такого виду роботи, а КП «ДРЕУ» їх виконує, – каже він. – Аналізуючи звіти такої діяльності, можна стверджувати, що 7 травня цього року на вулиці Пилипа Орлика та на вулиці Бельведерській виконувались роботи з нанесення дорожньої розмітки. Проте саме на цьому перехресті розмітка нанесена не була. Чому так сталось, ми з’ясуємо. Якщо є гроші у бюджеті, ми обов’язково її там нанесемо».

Проте це лише половина справи. Ще одна гостра проблема вище згаданого перехрестя – стихійна стоянка. Згідно із Правилами дорожнього руху, зупинка та стоянка автомобілів забороняється на пішохідних переходах і ближче 10 метрів від них з обох боків. Жителі міста, бажаючи перейти з вулиці Дністровської на вулицю Пилипа Орлика через Бельведерську, мусять оминати автомобілі, запарковані просто під самісіньким знаком пішохідного переходу.

Прес-служба міського відділу ДАІ УМВС стверджує, що знає про такі факти несанкціонованих парковок і бореться з ними. «Ми працюємо над цим питанням, використовуючи усі законні методи – відпрацювання проблемних місць, профілактичні розмови з водіями, складання адміністративних протоколів. Та тільки працівники ДАІ відвернуться – автомобілі заново запарковані, – кажуть у прес-службі. – Зрозумійте, Державна автоінспекція не може поставити свого працівника на кожному перехресті!»

Ми вирішили діяти. Зателефонували в чергову частину і попросили направити екіпаж для прояснення ситуації. Черговий заяву прийняв, пообіцяв допомогти. Минула доба, а під дорожнім знаком 5.35.1. «Пішохідний перехід» на вулиці Бельведерській стоять ті самі транспортні засоби.

Ну що ж, ХХІ століття надворі… Чисті переходи у місті – справа самих жителів міста. Борючись із стихійними парковками, мимоволі відчуваєш себе сучасним Дон Кіхотом.

 

 

Микола ГУРАК