Руслана Василюк відзвітувала за майже рік роботи на посаді директора КП «Центр розвитку міста та рекреації». За її керівництва у парку проклали мережу брукованих доріжок, встановили вуличні меблі, відремонтували громадські вбиральні та літню естраду, здійснили капітальний ремонт «лебедятника», пишуть Версії.

Фото Руслан Марцінків.

Також суттєво оновили базу прокатних засобів – закупили 5 нових човнів та 3 катамарани. Цьогоріч планують вирішити проблему наповнення франківських озер водою та облаштувати громадський простір на центральній алеї міського озера з безкоштовними ігровими майданчиками для дітей.

Фото Руслан Марцінків.

Але це були тільки підготовчі роботи до розробки загальної концепції облаштування парку, міського озера та вулиці Шевченка, на якій зараз проходить капітальний ремонт.

«Турист повинен вийти від Ратуші і попрямувати до парку через вулицю Шевченка. Тому тут повинно постійно щось відбуватися, – відзначив мер Франківська Руслан Марцінків. – Озеро повинно бути «живе», тоді воно стане родзинкою».

Фото Руслан Марцінків.

Тому директор департаменту житлової, комунальної політики і благоустрою Михайло Смушак представив базовий проект реконструкції території навколо озера. Тут будуть сучасні бігові та вело доріжки, відкритий басейн, пірс, пляж з дерев’яними шезлонгами, спортмайданчики для занять волейболом, баскетболом та футболом, дерев’яна алея над водою.

Фото Руслан Марцінків.

Ціна питання – 19,5 мільйонів гривень, але після проведення тендерів можливо вартість проекту знизиться на кілька мільйонів.

«Цей проект має стати точкою прориву для міста, – зауважив міський голова. – Тому запрошуємо урбаністів, молодих архітекторів на хакатон, що відбудеться 20 березня. Запрошуємо і міжнародних фахівців. До 15 березня можна подавати заявки».

Фото Руслан Марцінків.