Верховна Рада не змогла проголосувати за доопрацювання і повторний розгляд у другому читанні урядового законопроекту, який пропонує не стягувати в 2013 році з фізичних осіб податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, пишуть «Коментарі».

Як відомо, Кабмін запропонував у цьому році не стягувати з фізичних осіб податок на нерухомість, тому що потрібен час на формування реєстру його платників. Відповідна ініціатива була в урядовому законопроекті № 2405 «Про внесення змін до ст. 265 Податкового кодексу щодо об´єктів житлової нерухомості», доопрацьованому до другого читання.

При цьому для формування реєстру податкова повинна до 1 липня 2013 року направити власникам житла за місцем їх реєстрації повідомлення про звірку кількості належних їм жилих об´єктів та розмірів їхньої житлової площі. У свою чергу власники житла до 31 грудня 2013 року мають звірити отримані від податкової дані з інформацією на підставі оригіналів документів про право власності на нерухомість. Після цього податкова за місцем проживання платників податку в 10-денний термін після завершення звірки повинна надати відповідну інформацію податковим органам за місцезнаходженням об’єктів. Податок сплачується за місцем розташування об’єкта оподаткування.

Крім того, згідно з законопроектом, податок на нерухомість за наявності у фізособи кількох видів житла (квартира, будинок) може розраховуватися, виходячи з сумарної житлової площі цих об’єктів, при цьому передбачено зменшення бази оподаткування на 370 кв. м від цього показника. Така пільга надається один раз за кожен базовий податковий (звітний) період (рік).