Генеральний директор національного заповідника«Давній Галич» виселяє відділ з комфортного кабінету у… сторожовий вагончик на території Старостинського замку.

Прогулюючись територією поблизу Старостинського замку у Галичі, кореспонденти Ліхтарів звернули увагу на людей, які метушилися біля сторожового вагончика. Підійшли… Почали  розмовляти… Як з’ясувалося – це працівники відділу охорони природи заповідних територій національного заповідника «Давній Галич».

Завідувач відділу Марія Дмитрук пояснила, що згідно з наказом генерального директора заповідника від 7 червня 2013 року № 25-02 їхній відділ зобов’язано «перемістити з 16.06.2013 року на територію Галицького замку».

Коли кореспонденти зазирнули до самого вагончика, у якому мають надалі працювати співробітники заповідника, то побачили жахливу картину (див. фото).

1371740692

Здивуванню не було меж. Чому і з якою метою керівник установи вирішив таким чином «покращити» умови праці своїм підлеглим?

Марія Миронівна розповіла, що у наказі зазначено: «з метою створення сприятливих умов для практичної наукової роботи відділу». Однак, від головного офісу заповідника до вагончика на замковій горі 5 хвилин ходи. То чи є логіка у цьому наказі? Тим паче, як зазначає завідувач відділу, коли вона попросила генерального директора конкретніше пояснити причину такого переселення і назвати хоча б приблизну дату,  до якої відділ має працювати в таких умовах, директор відповів однозначно: «Це питання знімається!». Отже, не виключено, що відділ може залишитися там і зимувати…

Марія Миронівна, яка є одночасно головою профспілки зазначеної установи, припускає, що у директора «може бути якась особиста неприязнь» до неї. Зі слів працівників заповідника стало відомо, що в колективі вже тривалий час спостерігаються нездорові тенденції…  Але про це дещо пізніше…

Наразі, у людей постає одне запитання: чому на 19 році роботи національного заповідника керівник так зневажливо чинить зі своїми підлеглими? До речі, Марія Дмитрик працює у заповіднику разом із своїм шефом з першого дня створення установи.

Коментуючи цю ситуацію, начальник відділу Територіальної державної інспекції з питань праці у Івано-Франківській області Світлана Салига зазначила:

– Зміна істотних умов праці, а цей факт можна віднести саме до такої категорії, передбачає повідомлення працівників про зміни не пізніше, ніж  за два місяці. Крім цього на зміну істотних умов праці має бути згода працівників, на яку керівник зобов’язаний чекати два місяці. Тобто, якщо наказ був виданий 07.06.13р. а зміна істотних умов праці мала відбутися 16.06.13р., то це вже є грубим порушенням з боку керівника, – зазначає Світлана Михайлівна.

Та, як кажуть працівники відділу, наказ є і його треба виконувати… бо за невиконання їм загорожує оголошення «догани». А ось що скажуть на такі «витівки» п.Береговського О.Б. служби, які мають контролювати подібні ситуації (санстанція, охорона праці тощо)?

Ліхтарі сподіваються на їхню реакцію і залишають за собою право інформувати читачів про подальший розвиток подій.