politseyskim-razreshili-zaduvat-voditeley1-800x445

Таке право патрульним поліцейським надала нова «Інструкція про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння», затверджена спільним наказом № 1452/735 МВС та МОЗ, яка вступила чинності 13 листопада поточного року. Даним документом чітко прописаний механізм проведення перевірок водіїв на предмет знаходження їх за кермом у стані сп’яніння, починаючи від перевірки на місці зупинки поліцейським і закінчуючи перевіркою в медустанові.

Так, інструкцією передбачено, що патрульний поліцейський вправі «задути» водія, якщо у нього є певні ознаки нетверезого стану. Наприклад, ознаками алкогольного сп’яніння є:
– Запах алкоголю з порожнини рота;
– Порушення координації рухів;
– Порушення вимови;
– Виражене тремтіння пальців рук;
– Різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя;
– Поведінка, що не відповідає обстановці.

Справедливості заради відзначимо, що вищезгадана інструкція за великим рахунком є ​​переробленою редакцією колишнього аналогічного документа, в якому терміни «Державтоінспекція» і «працівник Державтоінспекції» по всьому тексту були замінені на «Департамент патрульної служби МВС» і «поліцейський уповноваженого підрозділу Національної поліції». Яких-небудь інших істотних нововведень новий документ для водіїв не привніс.