ato

Петро Порошенко заявив, що дозволив армійцям відкривати вогонь на ураження. Передає Репортер.

Вперше за довгий час у бій вступили бійці 128 гірсько-піхотної бригади. Противник провів обстріл наших позицій біля прикордонного села Болотене у Станично-Луганському районі. Окрім стрілецької зброї, терористи застосували 82-мм міномети.

Також між окупованим селом Калинове та Новозванівкою вчора ввечері відбувся бій між силами АТО і бойовиками. Ворожа диверсійно-розвідувальна група висунулася та атакувала наші позиції. Зазнавши невдачі, противник спробував обійти українські рубежі оборони – але у них нічого не вийшло. В підсумку, після півгодинного бою, ворог відступив назад у Первомайськ.

Напружена ситуація на Донецькому напрямку під Горлівкою у Зайцевому та Майорську. Противник тричі обстрілював українські позиції із 82-мм мінометів. Терористи виставили їх безпосередньо у житлових кварталах, що прилягають до лінії зіткнення.

На Маріупольському напрямку перестрілка між силами АТО і ворогом відбулася в районі прифронтового селища Гранітне. Ворожу провокацію зафіксували біля села Старогнатівка.

Українські військові отримали дозвіл відкривати вогонь у відповідь. Про це заявив президент Петро Поршенко, відкриваючи сьогодні засідання РНБО, інформує УП.

“Українські військові мають твердий наказ в умовах, коли вони є об’єктом нападу відкривати вогонь на ураження. Ми не допустимо, щоб ворог зміг застати нас зненацька!” – додав Порошенко.

Водночас президент наголосив, що це є лише оборонними діями, і не зважаючи на провокації проросійських бойовиків, які до них спонукають, Україна неухильно виконує домовленості задля встановлення миру.