Porto Franko Music Docs – це вісім унікальних музичних стрічок, які стали хітами престижних міжнародних кінофестивалів. Більшість із них вперше продемонструють у Західній України. Покази відбуваються щодня о 15:00 і 21:00 протягом 15-18 червня 2017 року в кінотеатрі «Люм’єр», пишуть Версії.

Gogol Bordello Non Stop

Режисер – Маргарита Хімено, США, 2008, 93′

Театр Кіно «Люм’єр» (вул. Грушевського, 3), 15 червня, 15:00

Стрічка розповідає про шлях до слави унікального панк-фольк колективу Gogol Bordello, а також про життя в імміграції кожного учасника групи зокрема. Маргарита – добра знайома лідера групи Євгена Гудзя, тому фільм вийшов дуже зворушливим і по-сімейному теплим. Євген Гудзь розповідає про те, як преса на початку називала їх позбавленим смаку колективом. Паралельно з розповідями про перші кроки в музиці, автор фільму показує соціальні проблеми виживання іммігрантів та ставлення до них.

Одинадцятий

Режисер – Дзиґа Вертов, Україна, ВУФКУ, 1928. Живий музичний супровід – Антон Байбаков.

Театр Кіно «Люм’єр» (вул. Грушевського, 3), 15 червня, 21:00

«Одинадцятий» (1928) – перша з трьох авангардистських стрічок, знятих Дзиґою Вертовим в Україні. Вертов розповідав, що «Одинадцятий» написано безпосередньо кінокамерою, без посередництва сценарію і те, що камера замінила для нього перо письменника. Це дозволило режисерові стверджувати, що він винайшов чисту кінематографічну мову (водночас глибоко-соціалістичну), в якій камера безпосередньо фіксує сиру матерію життя.

Музичний супровід до фільму створено українським композитором Антоном Байбаковим. Антон Байбаков пише музику з 1998-го. Незалежний виконавець, що співпрацює з відомими українськими музичними гуртами (ДахаБраха, Катя Chilly), працює, як звукорежисер кіно. 2006 року здобув нагороду на Всесвітньому фестивалі підводного зображення в Антибі (Франція), як звукорежисер стрічки «Портрет, написаний глибиною» (реж. Леся Мацько).

 

Від станції до станції

Режисер – Даґ Ейткен, США, 2015, 71’

Театр Кіно «Люм’єр» (вул. Грушевського, 3), 16 червня, 15:00

Влітку, 2013 року поїзд у вигляді рухомої світлової скульптури, розроблений художником Даґом Айткеном, здійснив 24-денну подорож із Нью-Йорка до Сан-Франциско. Зробивши десять зупинок на своєму шляху, поїзд спровокував низку гепенінгів за участі гурту творчих учасників, щораз унікальних для кожної зупинки. Серед учасників фільму – Бек, Терстон Мур, Патті Сміт, Cat Power, No Age, Suicide та багато інших митців.

 

Панк-співачка

Режисерка – Сіні Андерсон, США, 2013, 80’

Театр Кіно «Люм’єр» (вул. Грушевського, 3), 16 червня, 21:00

Кетлін Ханна – ікона американського панк-року, солістка гурту Bikini Kill і денс-панк тріо Le Tigre. Саме вона придумала назву “Smells like teen spirit” для Курта Кобейна. Її впертий голос став символом riot girl та відправною точкою “третьої хвилі” фемінізму. Критики Кетлін мріяли, щоб вона нарешті замовкла, а шанувальники сподівалися, що цього ніколи не станеться. Ханна навчилася бути сильною, іти вперед і перевершувати саму себе. Коли в 2005 році вона раптом перестала співати, мало хто міг зрозуміти, що відбувається. За допомогою архівних концертних записів, відвертих розмови зі співачкою та її середовищем фільм “Панк-співачка” розповідає про крутий поворот у житті цієї безстрашної жінки.

Мелодія шуму

Режисерка – Ґітта Ґcелл, Швейцарія, Німеччина, 2016, 86’

Театр Кіно «Люм’єр» (вул. Грушевського, 3), 17 червня, 15:00

Цей фільм — відважна подорож у світ шумів та звуків, ритму та тиші. Подорож разом із тими, хто слухає уважно і без жодних застережень. Це Гвинти музичної Розбовтайки, які пристрасно шукають нових звуків, яких ніхто раніше не чув. Вони будують нові інструменти, працюють із фоновим дзижчанням повсякденності і таким чином перетворюють шум на звук. Цей фільм змусить вас слухати очима і бачити вухами. Він несподівано чуттєвий.

 

B-MOVIE: ЗВУК І ПРИСТРАСТЬ У ЗАХІДНОМУ БЕРЛІНІ

Режисери – Йорґ Гоппе, Клаус Мек, Гайко Ланґе, Німеччина, 2015, 92′

Театр Кіно «Люм’єр» (вул. Грушевського, 3), 17 червня, 21:00

Де закінчується Захід і починається Схід? До кінця 80-х між ними стояв чіткий кордон у вигляді Берлінського муру, під яким виникла творча Мекка для суб- контр- і поп-культур. Тут було можливо все – навіть те, що було можливо неможливо. Тільда Суінтон каталася на ровері, поки поруч прогулювався Девід Боуі, а Нік Кейв перечікував свої “погані часи”.

Джамала UA

Режисерка – Анна Акулевич, Україна, 2017, музичний документальний фільм

Театр Кіно «Люм’єр» (вул. Грушевського, 3), 18 червня, 15:00

Музичний документальний фільм «Jamala.UA» – фільм-портрет, який відкриває іншу сторону Джамали: без гриму, світла прожекторів та гри на камеру. Стрічка знімалася незалежною режисеркою Анною Акулевич за згодою співачки, але без її відома. Картина піднімає завісу над звичним сценічним і телевізійним образом співачки, дозволяючи побачити живу людину з її характером і принципами, сумнівами і втомою, слабкостями і ніжністю, але таку ж віддану головній справі свого життя – музиці. Прихована камера супроводжувала життєві колізії Джамали від зимового турне співачки, коли про другу перемогу для України на Євробаченні ще не мріялося. Проте невдовзі картина стала документуванням шляху до міжнародного визнання.

Gimme Danger

Режисер – Джим Джармуш, США, 2016, 110’. Історія великого Іґґі Попа та The Stooges.

Театр Кіно «Люм’єр» (вул. Грушевського, 3), 18 червня, 21:00

Фільм Джима Джармуша Gimme Danger — це історія гурту Iggy Pop & The Stooges, одного з найвеличніших рок-н-рол гуртів всіх часів. З’явившись в Анн-Арбор, Мічиган, в епоху контркультурної революції, яскравий і агресивний рок-н-рол The Stooges перевернув музичний світ кінця 60-х. Спрямувавши на аудиторію мікс року, блюзу, R&B та джазу, гурт дав початок тому, що згодом назвуть панком і альтернативним роком.

Читайте також:

Кого побачать франківці на головній сцені Porto Franko

Гостей фестивалю Porto Franko запрошують провести ніч на матрасах в театрі

Сім причин відвідати у Франківську фестиваль Porto Franko

У Франківську на фестивалі “Porto Franko” відбудеться виступ гурту “Familia Perkalaba” (відео)

Бумбокс, Kozak System та Брати Гадюкіни запалять Франківськ на Porto Franko

Гендиректор фестивалю “Porto Franko” розповів, чим дивуватимуть франківців та гостей міста цього року (відео)

Франківський фестиваль “PORTO FRANKO” дивуватиме унікальними кінострічками (відео)

Відкрий для себе порт Франківськ: з’явився офіційний промо-ролик фестивалю “Porto Franko” (відео)