Відповідне звернення поширила прес-служба “Правого сектору”.

Звернення адресується начальнику УМВС в Івано-Франківській області Миколі Семенишину, голові УСБУ в Івано-Франківській області Миколі Найдичу, прокурору Івано-Франківської області Ігорю Настасяку.

Нині на території сходу України проходять воєнні дії: при підтримці російських спецслужб, російських військових і найманців та забезпеченні зброєю Російської Федерації, діють сепаратистські утворення, що несуть загрозу територіальній цілісності та суверенітету України – т. зв. “самопроголошені республіки ЛНР та ДНР”.

На підставі викладеного висловлюємо підозру у співпраці з цими терористично-злочинними організаціями скандально відомого журналіста з м. Івано-Франківська – Руслана Коцаби. В червні місяці, в період, коли сепаратисти на території Луганської та Донецької області брали в полон українських журналістів, Руслан Коцаба отримав “акредитацію” від т. зв. ЛНР. Крім того, він, надаючи коментар російському телеканалу “Росія-24”, за оцінкою громадськості, висловлював тези, спрямовані на ослаблення бойового духу українського війська та підрив обороноздатності України.

Остання подія, яка викликала обурення громадськості, – це т. зв. “телеміст між ЛНР та Івано-Франківськом”. Ініціатива щодо організації цього “телемосту” належить ГО “Суспільний діалог”, головою якої є Світлана Іванова. Учасником цього “телемосту” виявився також Руслан Коцаба. Такими діями та висловлюваннями в ЗМІ Русланом Коцабою та учасниками “телемосту” відбувається спроба легітимізувати антидержавне утворення під назвою ЛНР-ДНР.

На підставі викладеного звертаємося до Вас – провести розслідування за підозрою причетності вказаних осіб до порушення суверенітету і територіальної цілісності України, надати правову оцінку їхнім діям та вжити заходів, відповідно до чинного законодавства.

Звернення підписав голова Ради ГО “Правий сектор – Прикарпаття” А. Подільський

А ось думка військового журналіста Руслана Коцаби стосовно кампанії “чорного піару”, організованого проти нього:

«Мене обурило те, що з усіх інформаційних сайтів Прикарпаття, які розмістили ці «бздури», мої колеги-журналісти не висвітлили іншу точку зору. Це свідчить про те, що з нашою франківською журналістською спільнотою не все гаразд, якщо вона хоче жити за світовими стандартами журналістики. Завжди при конфлікті має бути дві точки зору. Я відкритий до комунікацій, однак мого бачення ситуації ніхто не запитав» – зазначив журналіст.

Він зауважив, що від цілої обласної організації «Правого сектору» підписується одна людина – Андрій Подільський, а він довший час керував прес-службою обласної ВО «Тризуб». Відтак він каже, що рішення було колегіальним.

«З мене, по суті, зробили найбільшого зрадника. І я вважаю, що пан Подільський має вибачитись переді мною за поширену інформацію. До того ж, я звертатимусь до вищого керівництва «Правого сектору», аби вони розглянули діяльність організації на Прикарпатті. Адже з такими темпами “пошуку відьом” – Правому Сектору на грядущих місцевих виборах шансів пройти у обласну та місцеві ради стає все менше.

Тепер щодо так званих “тилових щурів”. Істинні патріоти, котрі мають відношення до даної організації, зараз стоять на передовій. Так вже склалось, що війна забирає кращих… І ми бачимо, що ті хлопці стоять до останнього і відстоюють нашу Незалежність…
Я ризикую своїм життям, аби всі – і журналісти, і прості читачі та глядачі мали не лише офіційну точку зору. Подаю матеріали з епіцентру подій, а мене за це ще називають зрадником…

Мені прикро за тих людей, які, не маючи морального права мене «обзивати», користаються деякими журналістами, аби поширювати проти мене кампанію чорного піару. Я – військовий журналіст, і бути об`єктивним та зважати на різні точки зору – мій первинний обов’язок». – підсумував Руслан Коцаба.

Коротко про Руслана Коцабу:

– Відомий громадський діяч Прикарпаття, військовий журналіст.
– Наймолодший член Української Гельсинської Спілки (УГС), яка була заборонена в СРСР.
– Учасник акцій студентської непокори кінця 80-тих (Революції на граніті), Помаранчевої революції та Революції Гідності.