Про це Василь Скрипничук заявив під час урочистого віче з нагоди свята Покрови в Івано-Франківську.

“У парламенті потрібні нові обличчя, котрі б виражали українську ідею, які б були українці духом, – зазначив Василь Скрипничук. – То якщо би ви не повважали це за офіційну агітацію, я б таку людину по місту Івано-Франківськ показав. Це кандидат в народні депутати Петро Шкутяк. Я за нього буду голосувати. Якщо ви його підтримаєте, то, на мою думку, ви зробите правильний вибір”.

Втім, експертів Громадської мережі ОПОРА прохання Василя Скрипничука не вважати його слова агітацією не розчулило.

“Агітацією на офіційному заході голова обласної ради одночасно порушив дві норми Закону України “Про вибори народних депутатів України”. Пункт 3, частини 1, статті 74 цього закону забороняє участь у передвиборній агітації у робочий час посадовим і службовим особам органів місцевого самоврядування, а частина 4 статті 74 цього ж закону забороняє проводити агітацію під час заходів, організованих органами влади”, – зауважує Іван Маруняк, координатор ОПОРИ на Івано-Франківщині.

Крім порушення законодавчих норм, голова обласної ради як посадова особа порушив принцип політичної неупередженості, що не сприяє забезпеченню рівних умов для всіх суб’єктів виборчого процесу, стверджують в ОПОРІ.

ОПОРА звертає увагу посадових осіб органів влади на те, що законодавством встановлено низку обмежень щодо участі посадових осіб у агітаційних заходах, закликає дотримуватись законодавства і принципу політичної неупередженості та вважає неприпустимим залучення органів влади і їх посадових осіб до передвиборної кампанії кандидатів.