Його організувала Асоціація міст України для ознайомлення учасників із розвитком інформаційних технологій в Івано-Франківську.

Андрій Чайківський, начальник відділу програмного забезпечення Івано-Франківської міськради, розповів про цифрове перетворення міста, пишуть Версії з посиланням на Галку.

“Всі ви знаєте, що Smart City- популярний тренд у світі”, – сказав Чайківський.

За його словами, розумне місто – це те, в якому зручні електронні сервіси діють у різних сферах життя. Івано-Франківськ не перший рік працює у цьому напрямку.

Зокрема, такі сервіси запровадженні в сфері діяльності органів влади.

Це – офіційний сайт міста, на якому можна знайти інформацію про те, де отримати певні адмінпослуги, звернутися до влади, оформити субсидію тощо. За статистикою, ще у 2007-ому році на mvk.if.ua було 5 мільйонів відвідувачів.

Також у всіх виконавчих органах міської влади та комунальних підприємствах працює електронний документообіг. Спочатку серед чиновників був спротив щодо його запровадження, але за два місяці їм вдалося освоїти систему.

“Зараз між ними немає паперового листування”, – зазначив Чайківський.

Триває робота над створенням електронного архіву. Паперові документи поступово оцифровують, щоб зберегти у цій базі. Крім того, на сайті міської ради розміщують проекти рішень з 2004- ого року.

У міськвиконкомі розвивають роботу з такими форматами, як “відкриті дані”, “dark data”, “big data”.

Андрій Чайківський також розказав гостям про пряму трансляцію сесій міської ради в інтернеті, роботу з соцмережами, електронну приймальну ради тощо.