forum_ekon2

Зі слів одного з організаторів заходу Юрія Солов’я, літній економічний форум проходить в Івано-Франківську вперше, втім, носитиме статус міжнародного щорічного і стане своєрідною платформою для обміну думками щодо стану економіки в регіоні.

«Я останні п’ять років брав участь у весняному діловому економічному форумі у Львові і цілком очевидно, що подібний захід у Львові став одним із каталізаторів економічного розвитку не лише міста, а й цілого регіону. Я звернувся до організаторів весняному діловому економічному форумі у Львові з проханням  провести подібний захід у Івано-Франківську для представників малого та середнього бізнесу нашого регіону. Цей форум дасть їм платформу для того, щоб вони могли обмінятися своїми думками щодо розвитку економіки та налагодити контакти. Також дасть можливість зрозуміти тенденції розвитку економіки краю. Нам потрібно залучати серйозні інвестиційні компанії і таким чином створюваним у місті нові робочі місця», – пояснив Юрій Соловей.

Керуючий партнер ТОВ “Юридичної компанії “Ейч.Ді.Партнерз”  та організатор форуму Володимир Глащенков наголосив, що український бізнес має готуватися до євроінтеграції.

forum_ekon1

«Всі регіони думають над тим, як бізнес має зберегти робочі місця в теперішній складний період. Як пробувати готуватися до того, що Україна буде інтегруватися в ЄС. Всі розуміють, що євроінтеграція це не лише безвізові поїздки. Всі знають, що європейські компанії випхають з ринку українські компанії. До цього треба готуватися від сьогодні, бо як тільки сюди надійдуть інвестиції зміни будуть дуже швидко. Компанії повинні ставати ефективними тому, що в європейському ринку все дуже відкрито і ми все одно туди прийдемо. А якщо ми прийдемо і компанії будуть не готові вони просто  не зможуть конкурувати», – наголосив Володимир Глащенков.

Представник торгового відділу Австрійського посольства Надія Богатиренкозауважила, що австрійський бізнес в західній Україні має перспективу в майбутньому. А це відповідно покращить економіку краю.

«На Івано-Франківщині діє 18 компаній з австрійським капіталом. Загальний обсяг інвестицій складає на жаль не багато, близько 10 млн. доларів – це менше ніж 2% від загального обсягу. Але ми сподіваємося, що ця цифра буде зростати. Очікуємо, що з весни цього року буде економічне пожвавлення, буде створено більше робочих місць. Основні напрямки це деревообробка, торгівля і сільське господарство», – розповіла Надія Богатиренко.

Учасники форуму планують обговорити розвиток бізнесу в умовах  кризи. А представники посольств Австрії та Словаччини розкажуть про перспективи розвитку взаємних економічних відносин із країнами Європи, особливо в рамках підписання Угоди про асоціацію з ЄС.