news-image: Мешканець Городенки заплатить 57 тисяч за те, що крав газ
 «Особлива небезпека такої врізки полягає в тому, що вона здійснюється з грубим порушенням правил безпеки систем газопостачання. А це, в свою чергу, може призвести до нещасних випадків, зокрема до загазованості приміщення чи навіть вибуху, – пояснює головний інженер ПАТ «Івано-Франківськгаз» Ігор Височанський. – Люди, бажаючи зекономити, наражають себе і своїх рідних на небезпеку. Споживачі повинні пам’ятати, що газ – це вибухонебезпечна горюча суміш, експериментувати з якою не варто».

Порушнику доведеться сплатити 57611 тис. грн. Окрім того споживача переведуть у вищу цінову категорію, повыдомляэ “Репортер”.

«Найчастіше до шахрайських схем споживання газу вдаються заможні люди. Вони вигадують різноманітні схеми крадіжки. Однак будь-які втручання в систему газопостачання наші працівники завжди виявляють. Це лише питання часу», – говорить заступник голови правління ПАТ «Івано-Франківськгаз» Віталій Шульга.

Якщо ж людина відмовляється оплачувати збитки, завдані газовому господарству, справа передається до суду. У такому випадку споживачеві, окрім суми боргу, доведеться заплатити й судові витрати.

За 2014 року в Івано-Франківській області фахівці ПАТ «Івано-Франківськгаз» виявили майже 100 порушень, пов’язаних із несанкціонованим відбором природного газу шляхом врізок, самовільного підключення до газопроводів та пошкоджень лічильників на загальну суму збитків 378 тис.грн. Минулого року – 212 аналогічних випадків на загальну суму – 695,5 тис. грн.