Як уберегтися від інтернет-шахраїв!?

Для пройдисвітів він зручний передовсім тим, що ти не знаєш в обличчя людини, з якою маєш справу, тож зловмисник може себе видати за кого захоче.

Так, нещодавно 46-річна жителька Івано-Франківська на сайті знайшла оголошення про продаж телевізора, зв’язалася по мобільному телефону з продавцем. Після цього жінка перерахувала на його рахунок 3350 гривень, однак телевізор не отримала. Продавець відключив мобільний телефон, давши зрозуміти довірливій жительці міста, що умови усного договору виконувати не збирається.

Так само 33-річна жителька Івано-Франківська знайшла на сайті пропозицію про продаж картини. Перерахувала півтори тисячі гривень і вже тиждень чекає на покупку. Можна з великою долею вірогідності припустити, що жінка теж стала жертвою обману, бо чоловік, на чий рахунок вона переказала кошти, теж опинився «поза зоною досяжності».

Шановні громадяни, здійснюючи купівлю-продаж товарів через мережу Інтернет будьте обачними!

Вас повинна насторожити занадто низька ціна на певний товар, а також відсутність фактичної адреси або телефону продавця. Швидше за все, Вам пропонують придбати підробку або хочуть привласнити Ваші гроші.

Не полінуйтеся зателефонувати продавцю по телефону і докладніше з’ясувати вже відомі вам особливості товару, його технічні характеристики і т.д.

Невірна інформація, яку Вам повідомили, повинна стати приводом для відмови від покупки в Інтернет – магазині.

Наведіть довідки про продавця, вивчіть відгуки про його роботу, і тільки після цього вирішуйте – чи мати справу з обраним вами Інтернет – магазином чи ні.

Користуйтеся послугами кур’єрської доставки і сплачуйте вартість товару за фактом доставки.

Шановні громадяни! Правоохоронці звертаються до Вас з проханням бути пильними та обережними у спілкуванні з особами, які пропонують Вам укласти будь-які угоди, за умовами яких Вам потрібно здійснити перерахування грошових коштів до отримання Вами товару. А у разі здійснення відносно Вас злочинних дій звертайтесь до чергової частини УМВС в області та за телефонами 102.