DSC01479

 

В судовому засіданні встановлено, що обвинувачена вчинила умисні дії, які виразилися в злісному невиконанні матір‘ю встановлених законом обов‘язків по догляду за дитиною, що спричинило тяжкі наслідки. Зокрема, обвинувачена в травні цього року народила дочку. Після народження дитини, всупереч загальноприйнятим нормам моралі, материнського обов’язку, не виконувала покладені на неї обов‘язки щодо виховання та утримання дитини.

Грошову допомогу використовувала не за призначенням, що в результаті призвело до таких наслідків – у дитини діагностовано відставання в фізичному і психічному розвитку, білкову енергетичну недостатність, дефіцит ваги 15%, дефіцитну анемію, омфаліт,  двобічну бронхопневмонію, ГРЗ, енцефалітичний синдром.

Систематичний незадовільний догляд за дитиною та важкість стану могли призвести до хронічного захворювання нервової та кістково-м’язевої системи, а також до інвалідизації. ГРЗ та енцефалітичний синдром могли привести до загрози життю дитини.

Допитана в судовому засіданні обвинувачена свою вину у вчиненні злочину визнала повністю та у вчиненому щиро розкаялася.

Враховуючи викладене, суд визнав винуватою зазначену жінку у вчиненні злочину, передбаченого ст. 166 КК України та призначити їй покарання два роки позбавлення волі. Водночас суд звільнив жінку від відбування основного покарання у виді позбавлення волі з випробуванням з іспитовим строком один рік.