В той час рідні військовослужбовців під дверима конференцзалу ОДА обурювалися з приводу арешту командира батальйону командира 5-го батальйону Віталія Комара.

«Там було два батальйони. Один батальйон лишився і виконав наказ, але командир привіз трупи. Мій чоловік привіз 400 здорових бійців, котрі хочуть йти воювати. Вони готові воювати, коли їм нададуть зброю і важку техніку, – каже дружина командира 5-го батальйону Василина Комар. – На нього чинять великий тиск, щоб він підписав документи, що отримав 14 БТР. Я ще раз наголошую – це віртуальні БТР. У бійців були тільки шкільні автобуси і їх особиста іменна зброя».

Жінка також каже, що бійців з батальйону х викликають у військову прокурату за місцем проживання на допити.

 

Після переговорів один з військовослужбовців повідомив:

«Ми поставили йому (полковнику Щуру – КУРС) такі умови: перше – це звільнення командира батальйону, друге – це вибачення Анатолія Матіоса (військовий прокурор України – КУРС) перед батальйоном за дезертирів і третє: буде командир тут, ми підемо на службу. В Делятин ми не вернемося без командира батальйону».

Полковник Щур натякнув родичам бійців, що вони діють «на руку» Росії та повідомив , що особовий склад батальйону некерований.

«Я  не приїхав сюди вирішувати якісь проблеми. Я приїхав для того, щоб поспілкуватися з особовим складом, для того, щоб вони дали певні свої вимоги, для того, щоб можна було налагодити конструктивну роботу по виконанню цих вимог. А не просто ходити, говорити, кричати і розказувати, що у нас така ситуація», – сказав він.

Нагадаємо, офіційна відпустка бійців 5-го батальйону територіальної оборони закінчилася 4 серпня. Командир батальйону перебуває з в Одеському слідчому ізоляторі. Він підозрюється у відмові від несення обов’язків військовослужбовця у бойовій обстановці, бездіяльності військового керівництва і непокорі. Також суд визначив розмір застави в розмірі 300 тисяч гривень. Комару загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років.