zona_ato

Чоловіки заявляють, що, незважаючи на всі обіцянки керівництва, жодної одиниці бронетехніки в батальйоні немає. Батальйон перебуває у складній ситуації не тільки матеріальній – хлопці стоять у кільці з ворожих сил.

“З одного боку війська РФ, які стоять буквально за 4 км від нас, – говорять хлопці, а з іншої знаходяться групи терористів. На сьогоднішній ранок жодної одиниці техніки у наших немає, вони стоять у голому полі з одними автобусами”.

Бійці п’ятого батальйону, які склали зброю і повернулися на Прикарпаття переконані, що навіть надання бронетехніки батальйону нічого не змінить, хлопців не навчали нею користуватися.

Бійці Юрій і Тарас говорять що сам виїзд батальйону на АТО був злочинним.

“Обіцяли,що будемо охороняти блокпост подалі від центру бойових дій. Але кинули в центр бойових дій без техніки. І навіть якщо буде техніка батальйон, не зможе брати участь у бойових діях. У батальйоні немає жодного бійця, який б міг керувати танком, БТР-ом чи БМП, нас просто до цього не готували”, – розповідає боєць батальйону.

Батальйон може виконувати завдання, які були поставленні спочатку: охороняти стратегічні об’єкти на території області або блокпости у третьому ешелоні АТО, тому що, за словами хлопців, “з автоматами калашникава в зоні бойових дій робити нічого”.

Чоловіки закликали жінок та батьків бійців 5-го батальйону не надіятись на накази керівництва, а у будь-який спосіб витягувати хлопців з АТО.

Складання зброї і прибуття назад на Прикарпаття чоловіки пояснили тим, що в зоні АТО до їхніх вимог не прислухалися, “там нікому не дають слова сказати”. Більшість бійців, коли телефонують додому, говорять, що все добре, щоб не засмучувати близьких.