news-image: Сергій Адамович: Прикарпатці вже розуміють, що не всі переселенці мають чисту совість і благі наміри

«Насправді нюансів і  проблемних питань є дуже багато. Вони виникають постійно і потребують уточнення, – зауважив Сергій Адамович. – Перш за все, ми зіткнулися з різними людьми.  Якщо раніше було абсолютне сприйняття  з боку жителів нашої області  мешканців південно-східних регіонів, то зараз люди розуміють, що не всі хто приїжджає має чисту совість і благі наміри. Це, в свою чергу, формує негативну інформаційну політику».

Сергій Адамович розповів, що населення, в основному, дратує присутність в регіоні чоловіків з Донецької та Луганської областей, в той час коли добровольці з Прикарпаття воюють в неоголошеній війні на Сході України. Проте, на сьогоднішній день, механізму мобілізації цих людей немає, оскільки повістки їм приходять за місцем реєстрації і піти захищати цілісність держави вони можуть тільки добровольцями.

Також Сергій Адамович повідомив, що наразі є проблема забезпечення житлом переселенців, оскільки вимоги до їхнього поселення є досить високими, а ресурсів для цього не надають. Так само, люди, які зголосилися прийняти гостей зі Сходу на тимчасове проживання в свої домівки, почали відмовлятися від своїх пропозицій.

«За офіційними даними сьогодні в області перебувають 979 осіб з південно-східних регіонів. Більше половини з них проживають в Івано-Франківську, проте надалі людей в місті ми оселити не можемо», – зазначила голова правління МГЦ «Еталон» Леся Аронець. І додала, що це тільки ті особи, які зареєструвалися та уклали офіційні договори, а є ще й такі, які самостійно приїхали і підшукували собі помешкання.

Варто зазначити, що робота регіонального штабу з питань, пов’язаних із забезпечення соціального захисту громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, значно полегшилась із залученням до роботи  Міжвідомчого координаційного штабу ДСНС України в Івано-Франківській області,  оскільки «надзвичайники»  взяли на себе частину важливих функцій.